Otázky a odpovědi


Zodpovězené dotazy


stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25
#3899
25.10.2016
Radek: Zdravím. První listopadový víkend jedu na 3 dny na vysočinu na jeden soukromý rybník ukončit letošní kaprařskou sezónu a jelikož se mi po větším podzimním ochlazení dlouhodobě nedaří, potřeboval bych trošku poradit. Chci se zeptat jaké druhy boilie by jste mi doporučili, čím přikrmovat, zda je ve zmniňovaném období krom koulí vhodný např.vařený partikl, nebo raděj jen method mix, či pelety? Rybník má max. hloubku cca 4,2m a my budeme na hloubce 3,5 - 4m. Odhaduju že v tudobu tam bude mít voda pod 10 st. Minulý víkend na JM teplota vody 11-12st. u hladiny, ovšem jaká je teplota u dna si netroufám odhadnout. Děkuji a přeju hodně úspěchů. R.

Pavel:
Dobrý den, teplota vody na Vysočině rapidně klesá a i tomu bych přizpůsobil taktiku lovu a volbu nástrah. Vybíral bych mezi Garlic sunrise, Fruit drug, A1-roll a popř. Max winter. Vhodné budou i boilies v dipu. Krmení bych nepřeháněl a partikl bych určitě vynechal. Vsadil bych spíše na Aminopelety Minimax a krájené boilies. Zkusil bych i lov na panáčka s fluoro POP-Ups, vše třeba obalit jemně do boilies těsta. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3898
23.10.2016
Tomáš: Dobrý den, ´prosím o radu co nastražit při krátkých vycházkách na ramenech řeky Moravy. Něco do chladné vody. Předem Vám moc děkuji za Váš čas. T.

Pavel:

Dobrý den, vzolil bych boilies v dipu a to např. Fruit drug, Gold squid, Red-Rag a nebo Garlic sunrise. Všechno jsou to druhy, které naši zákazníci v chladném období zde s úspěchem používají. Do PVA k nástraze bych použil aminopelety RED Minimax a popř. ještě v drceným nebo krájeným boiliem. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3897
21.10.2016
Roman: Ahoj Maxíci, tak jak se připravujete na příští sezonu? Co novinky a pod? Bude něco? Máme se na co těšit?

Pavel:

Ahoj, všeobecně moc novinky dělat nechceme, držíme se hesla, proč měnit něco, co funguje. Ale přeci jen něco pro další sezonu chystáme. Jednak velice oblíbené boostery v balení 100 ml budeme mít i ve větším balení a to 200 ml. Aminopelety RED Minimax se dočkají "bratříčka" v podobě GREEN Minimax v kombinaci příchutí Krill-Squid-Koření. Rovněž opětovně uvedeme na trh boilies Bugaboo, které jsme před dvěma roky stáhli z prodeje díky ztrátě kontaktu na klíčovou surovinu. Tu už ale opět máme a tak toto excelentní a rybáři velice oblíbené boilies zařadíme do standardní nabídky (otázkou je pouze název, protože BUGABOO si zaregistrovala ochrannou známkou jiná firma, tak nevíme, jak to dopadne). Dále na firmě stavíme novou rolovací linku na větší průměry boilies, tedy pokud vše časově stihneme, tak budou ve standardní nabídce i větší průměry. O všem Vás ale budeme včas informovat na našich stránkách v dostatečném předstihu před začátkem nové sezony 2017. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3896
20.10.2016
Vlastimil: Zdravím Vás, zajímalo by mě, zda nugety Zombie i boilies Zombie jsou vhodné také do říjnové vody. Díky. Ať to jezdí.

Pavel:

Dobrý den, bez problémů je můžete použít. Jsou udělány v úpravě, že fungují i ve studené vodě. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3895
6.10.2016
Lukáš: Ahoj, máme v plánu jet v polovině listopadu na Grunty. Počítám, že voda bude mít pod deset stupňů. Mám v plánu používat na zakrmeni metod mix energia, pelety minimax a řepku v kombinaci s boostrem max liver a krill. Chtěl bych ještě aspoň pět kilo boillie ale nevím jestli bude fungovat food fantom v takto studené vodě.? Předem díky za odpověď

Pavel:

Ahoj, Food fantom ještě fungovat bude, pokud bude mít voda min. 8 st. C. ( vhodné je ho ještě prolít Liver drug liquidem).   Pokud bude voda chladnější, tak už bych výrazněji boiliem nekrmil a k montáži vždy přihodil stejné boilies, na které budu chytat. Např. Fruit drug a nebo Garlic sunrise. Hodně štěstí, Max GO!!!!, Pavel.

#3894
4.10.2016
Stenly: Ahoj Maxíci,mám dotaz,koupil jsem si Fresh boilies 21mm a chytám sním na řece,po hodině se rozpustí,nevím proč tak málo vydrží,nemáte nějakou radu?Dále se chci zeptat co by jste doporučily na řeku Morava v tomto období za boilii?předem děkuji za info Stenly

Pavel:

Ahoj, je to způsobeno i atakem bílé ryby a proudu. Boilies doporučujeme prosušit (osobně to tak také dělám). Vyndat z dózy a nechat proschnout do požadované tuhosti např. v plastové přepravce na ovoce nebo boilies saku. Dobré je třeba 2-3 dny (v případě potřeby i déle). Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3893
28.9.2016
Kuba: Zdravím Maxáci. Mám dotaz ohledně ZIG RIGU chtěl bych začít s tou to technikou ale nevím čím krmit při této technice. Díky za odpověď a ať to jezdí Max GO !!! Kuba

Pavel:

Ahoj, při této metodě je dobré používat krmení, které se šíří vodním sloupcem. Dobře funguje při  při krmení pomocí raker, spombů přímo nad nástrahu. V tomto případě je dobrý např. Method mix Energia smíchaný s řepkou a pod. Jinak Zig-rig je účinný sám o sobě hlavně v letním období, kdy je ryba vyjetá v horních vrstvách u hladiny. Pak samostatná POP-Ups (vhodná je silnějí dipovaná, aby zájem kaprů umocnila) je velmi účinná. Důležitá je ale správná volba hloubky. často se mi stalo, že bylo nejúčinnější umístit nástrahu cca 30 cm pod hladinu. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3892
20.9.2016
Hori: Ahoj. Liver drug, Monster halibut a Anabolic drug. Mohli by jste mi prosím trochu přiblížit, do jaké teploty vody(období) se tyhle kuličky hodí nejvíc? Je mi jasné, že na kteroukoliv se dá kapr chytit i na sněhu, ale přeci jen každá z nich je postavená na své receptuře, esencích, oleji a pod. Také v praxi se mohlo ukázat, že některý vyloženě letní druhy mohou ve vodě pod 10*c chytat stejně dobře jako zimní. Stačí stručné info, od kterého se dále odpíchnu při svých výpravách do konce roku. Jinak pokud si to Jarda z dotazu #3891 bude číst. Právě jsme se vrátili z Tovačova a všechno ostatní předčilo boilie Anabolic Drug a to v kombinaci se stejnojmenným PopUpem případně anabolic exotika. Díky, ať se daří MaxGO!!!

Pavel:

Ahoj, děkuju za info a pevně věřím, že si to také Jarda přečte. Pokud nám pošleš i fota z Tovačova na pavel@maxcarp.cz, tak budu moc rád. Co se týče zmiňovaných druhů, tak jsou všechny dělané tak, že je jejich nejlepší doba pro nastražení je při teplotě vody nad 12 st. C. V pořadí účinnosti od chladnější k teplejší je to v pořadí: Liver drug, pak Anabolic drug a pak Monster halibut. Ale opravdu záleží na lokalitě. Zrovna v loňské zimě nám posílal fota Marcel Hromník a jeho kamarádi a vše nachytali právě na Monster Halibut a voda měla jen 6 st. C. Obdobně na Labi funguje ve studené vodě Anabolic drug. Tedy osobně po nadipování nebo obalení boilies do těsta bych se nebál ani jednoho z druhů nasadit i při teplotě vody pod 10 st. C. Letos já třeba hodně chytám Zombie. Fungoval v úplně teplé vodě 28 st. C a taky v chladné kolem 7 st. C. V chladné vodě je pak dobrý v kombinaci s fluoro POP-UPs Anabolic exotica. A myslím, že obdobně půjdou chytat výše uvedené druhy právě např. s fluoro POP-Ups v hodně chladné vodě. Chce to mít na paměti, že rozhodující je vždy lovné místo. Když se tam budou ryby krmit, tak se určitě uloví. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3891
19.9.2016
Jarda: Ahoj,mam dotaz,jedu v říjnu na Tovačovská jezera a tak bych potřeboval poradit co za koule jde mi o ty největší kapry

Pavel:

Ahoj, mezi dlouhodobě nejúspěšnější boilies patří na Tovačově A1-roll, Zombie a Red Rag. Dobrý je i kombinace montáží na panáčka s POP-Ups Anabolic monster a Anabolic Exotica. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3890
13.9.2016
Radek: Čau Maxíci, tak jak WCC na Pálavě? Máte tam vůbec tým?

Pavel:
Ahoj, máme tam jeden tým ve složení Jura Vetr, Standa Navrátil a Laďa Vostřel. Loví na místě č. 42. Škoda, že nepadl los o jedno místo vedle, kde už jsou pod vodou potopené keře a vázky. Kluci tam nemají nic. Ale přesto už mají tři bodované ryby (počítají se tři největší nad 5 kg). Jednu rybu uřízli o slávičky, jednu malou pouštěli hned po ulovení. Všichni jim moc držíme palce, aby ještě nějakého většího kapra ulovili a posunuli se v pořadí. Ale zatím velká spokojenost. Počasí je fakt extrémní a nefouká vítr , tak se kluci na sluníčku doslova grilují. Max GO!!!!
#3889
3.9.2016
Lukas: Zdravím Pavle, potřeboval bych od tebe poradit, jake zvolit boilie a taktiku na Revir v Bozicich u Znojma...Chystam se tam na tyden v polovine rijna..na tomto reviru jsem byl v lete a celkem dobre mi fungovala A1 a Zombie ovšem byl problem se dostat k vetsim rybam, ktere tu jsou...Zaberu bylo velke mnozstvi ale max. do 9 kg...budu lovit na hloubce okolo 6 m, dno bahnite, jde mi hlavne o vetsi ryby,dekuju a zdravim.

Pavel. :
Ahoj, pokud dobře fungovalo boilies A1-roll a Zombie, tak bych na něj chytal i v polovině října. Zvolil bych alternativu lovu na 24 mm Hookbaits stejné příchutě, popř. bych ještě lovil na panáčka (k Zombie se parádně hodí Fluoro POP-UPs Anabolic exotica, k A1-roll stejnojmenné POP-Ups nebo Fluoro Anabolic monster). Lovil bych dále od krmného místa a k montáži vždy přihazoval cca 10 kuliček. Ale všeobecně bude v půlce října už menší aktivita menších ryb, která by měla dopomoct k selekci. Jako třetí druh bych vsadil na Fruit drug. Letos na všech vodách chytá opravdu velké ryby, tak jsem přesvědčený, že to tak bude i na tomto revíru. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3888
2.9.2016
noacooo: ahoj, mám otázečku nikde jsem se u produktu food fantom nedočetl, že bych ho měj nějak specielně skladovat například v mrazáku, nebo rozbalit a sušit... Koupil jsem balení a skladoval spolu s ostatním co jsem rovněž zakoupil. asi měsíc na to jsem jel na výpravu a food fantom byl úplně porostlý bílou plísní. Pár kuliček jsem vyhodil, ty nešly ani nijak očistit, ostatní jsem nějak zachránil. Ostatní druhy skladované stejně jako food fantom byly v pořádku. Moje otázka zní je toto boilis potřeba skladovat v mrazáku nebo byla chyba někde jinde? díky Petr

Pavel:
Ahoj, Food fantom je děláno technologii fresh - tedy hotové boilies. Standardně se tedy nemusí uchovávat v mrazáku, ale pouze v suchu. Food fantom je dělaný bez esencí na přírodní bázi s minimem stabilizačních látek, aby byl co nejvíce "natur". Pokud můžeš, pošli mi fotografie tohoto boilies na e-mail pavel@maxcarp.cz a kontakt na sebe. Obratem bychom vyřešili reklamaci zasláním nového balení boilies.  Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3887
2.9.2016
vydra: Ahoj proč Pepa Trumpeš lže že navštívili zahraniční svazovou vodu. Když kapry chytil na Zajarkách v chorvatsku na soukromé vodě???

Pavel:
Ahoj, je pravda, že ryby jsou uloveny asi na nejznámějším revíru v Chorvatsku na Zajarkách. Ale jestli se jedná skutečně o soukromý revír sám opravdu nevím (nechci se o tom ani přít). Jen vím, že se zde kupují povolenky (rybářské lístky),  které jsou vydávané pod hlavičkou Ministerstva zemědělství Chorvatska, tak bych osobně soudil, že se asi jedná o státní vodu. Sám to nevím, jak to je a myslím si, že Pepa Trumpeš to napsal do textu i z tohoto důvodu. Dle mého to jistě nenapsal z důvodu, aby si tzv. "tahal triko". Zasvědcení na první pohled hned poznají o jakou vodu se jedná. A proto bych byl hodně opatrný v tom nazývat Pepu lhářem. Pepa má nachytáno hodně a opravdu pěkných ryb z ČR z Pálavy a nyní se s námi podělil o úlovky z Chorvatska.... A tím bych to asi celé ukončil. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3886
17.8.2016
Jura: Čau Pavle prosím tě ještě k té Dešné našel jsem starý boilí Pedro , maxbery a mražený uzený losos jatra myslíš že má smysl to boilí vyskoušet protože i když je staršího data evidentně mu nic není díky za radu. Jo a jak je to stím stěhováním jak jste tady psali jste na novým nebo ještě ne.

Pavel:
Ahoj, bez problémů můžeš tyto druhy boilies použít a budou fungovat. Výrobnu a sklad už jsme přestěhovali do nových, větších protor na začátku roku. Teď ještě proběhla drobná úprava. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3885
8.8.2016
Hori: Ahoj chlapi. Chci se zeptat co si myslíte o mem problému s kuličkama Monster Halibut. Koupil jsem 750g box a k němu stejnojmenný booster kterým jsem zalil kuličky. Nicméně dnes jsem chtěl krabičku rozdělat a byla nafoukla. Bylo to jako bych bouchl sampus. Proste jako by to začalo kvasit. Boosteruji si i jiné kuličky od vás (A1, FD a anabolic) ale ty jsou ok. Tak co s tim. Vyhodit? A hlavně mam booster použít na další várku koulí? Aby se mi nezkazila taky. Podotýkám že jsem s tim nic nedělal aby se tam dostala nejaka vlhkost nebo špína. Jinak právě jsem u vody a A1 jezdí hezky ikdyz zatim mensi ryby, takze jdu nastrazit Anabolic Drug a snad přijde nějaký lepší pupík

Pavel. :
Ahoj, takto "na dálku" nedokážu přesně posoudit k čemu došlo. Boilies Monster halibut obsahuje velké množstvím mouček, včetně enzymatických a ty mohou po přidání většího množství tekutých potrav být aktivní. Nevím, jestli dóza nemohla být po uzavření nějakou dobu např. na sluníčku nebo ve velkém teple (např. v autě). Tam by mohlo k nějaké výraznější reakci dojít. Dle mého by ale boilies němělo nic být. Kuličky bych prosušil  - vysypal je z dózy. U tohoto druhu je dobré kuličky nechat po boosterování více proschnout, nechat nasát všechny složky a hned je neuzavírat do dózy. Pokud můžete, tak mi prosím pošlete na mail pavel@maxcarp.cz fotografii boilies. Na prvním místě je u nás spokojený zákazník a pokud by byl problém na naší straně, tak samozřejmě zašleme nové balení boilies. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25