Otázky a odpovědi


Zodpovězené dotazy


stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25
#3905
4.1.2017
Vašek: Čau Maxíci, na úvod přeji vše nej. do nového roku a chci se optat, kdy se můžeme těšit na novinky?

Pavel:

Ahoj, děkujeme a také přejeme úspěšný rok 2017. Novinky chceme představit poprvé na výstavě For fishing v Praze, která se koná v únoru. Jejich prodej na našem e-shopu bude zahájen hned po této výstavě. Kromě Prahy budou naše produkty k shlédnutí i na výstavě v Trenčíně a na Rybaření na BVV v Brně, kde bude mít firma Max carp svou expozici. Opět jsme se při sestavování sortimentu drželi hesla, proč měnit něco, co funguje. Tedy úplně o novinky zcela nepůjde. Pouze do sortimentu zařadíme v minulosti dříve velice úspěšné a oblíbené boilies Bugaboo, včetně všech doplňků - POP-UPs, boilies těsto, enzymatický dip, booster - 100 ml a 200 ml, boilies v dipu 16 mm a 21 mm, hookbaits v soli 24 a 30 mm. Z dalších novinek budou současné boostery nabízeny i v balení 200 ml, opět zařadíme ovocný fluoro POP-Ups Magic fruit s přídavkem výrazného es.oleje a jako poslední novinka budou nové pelety PVA minimax v příchuti Squid spice. V průběhu ledna se budu snažit všechny nové produkty vložit do našeho e-shopu a jejich prodej bude zahájen, jak už jsem zmínil v úvodu po výstavě For fishing v Praze. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.  

#3904
13.12.2016
Vítek: Ahoj Maxíci,mám dotaz,jelikož jezdíme často na řeku Moravu,i nyní v tomto chladném počasí,tak jsme pořád sklamaní z ulovených ryb,pořád to není ono,poradte na co chytat a nebo něco ze svého umění,předem děkuji

Pavel:

Ahoj, v tomto období je alfou a omegou úspěchu rybu správně lokalizovat. Pokud ji na nějakém lovném úseku naleznet, tak je dobré zvolit nástrahu menší velikosti - např. 16 mm a ještě atraktivní - např.v dipu nebo boilies těstě (případně nadlehčit pomocí POP-Ups - Fluoro Anabolic exotica). Z druhů bych doporučil Fruit drug, Garlic sunrise a nebo Red-Rag. Do PVA k nástraze přidat pelety Red Minimax a drcené boilies. Hodně štěstí, Pavel.

#3903
26.11.2016
Honza: Na boilies chytám jen málo ale chci se tomu začít věnovat pořádně a vaše firma se mi zda velice sympatická ,bydlím v Brně tak že všechny mé výpravy chci směřovat na Dyji 5,6,7 ,Žádám vás prosím o radu ohledně výběru dvou druhu boilies pro tyhle revíry a zda li je lepší používat boilies v soli nebo normální hotovky a či používat boilies pastu či dipy , mám takove své dva favority a to A1-Roll a Liver Drug ..tak se chci zeptat jestli je to pro tuhle lokalitu dobrá volba .Děkuji moc

Pavel:
Dobrý den, jsme rádi, že chcete vyzkoušet naše produkty. Pokud se chcete rozhodnout pro dva druhy boilies na tyto revíry, tak bych osobně vsadil na A1-roll a Zombie. Klasické hotové boilies je ideálním řešením. V době menší aktivity kaprů jsou pasty a dipy dobrou volbou, protože zvyšují potravní dráždivost u ryb. Rovněž tak lov na panáčka - těžká kulička + POP-UPs (např. fluoro Anabolic exotica), je velmi účinná. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3902
9.11.2016
Jura: Ahoj Maxíci, prosím o radu potřebuji prut na odhoz v ceně asi tak 15000 kč a k tomu naviák aby to z něho pěkně lítalo jsem uplně bezradný nevím do čeho jít. Díky za radu.

Pavel:
Ahoj, to je dost široký pojem. Záleží na jakou vzdálenost je potřeba házet, zda samostatný návazec s boiliem nebo i PVA, s jakým vlascem je nutné chytat, zda je nutné házet těžká olova - např. na řece, kde silný proud a pod.... Jsem přesvědčený, že se prut nechá sehnat v daleko nižší cenové hladině a bude splňovat požadované. Osobně bych se zaměřil např. na FOX Horizon a nebo Century NG. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3901
5.11.2016
Tomas: Dobry den, po 3 letech se vracim k rybarine a nemohu najit svuj oblibeny prasek food illusion. Delate ho jeste? Dekuji

Pavel:
Dobrý den, Food illusion již v nabídce bohužel nemáme. Místo něj ale mohu vřele doporučit extract Liver drug powder. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3900
2.11.2016
jirka: Ahoj kluci,vim ze je dost brzo se ptat ale prosim o radu.na prelomu dubna s kvetnem bych chtel navstivim po dlouhe dobe dyje 7 tak vas zadam o radu jake krmeni zvolit.budu chytat na nahoz a vetsinou krmit spomb raketou tak okolo 110-120m a jde mi oto si hlavne zachytat,trofejni ryby nepotrebuji

Pavel:
Ahoj, krmil bych mixem boilies na které budu chytat + Food fantom, ten případně přelít Liver drug liquidem. Dále bych určitě použil spařenou řepku, která je pro tento způsob lovu velmi atraktivní. Z boilies bych zvolil osvědčenou A1-roll (dobrá v kombinaci na panáčka s FLUORO POP-UPs Anabolic), dále Fruit drug, Red-rag a popř., když bude teplejší voda, tak boilies Bugaboo (budeme jej zařazovat opět do prodeje příští rok). Dobré bude např. i dipované boilies v průměru 16mm, které je více dráždivé a pro ryby tím pádem lákavější. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3899
25.10.2016
Radek: Zdravím. První listopadový víkend jedu na 3 dny na vysočinu na jeden soukromý rybník ukončit letošní kaprařskou sezónu a jelikož se mi po větším podzimním ochlazení dlouhodobě nedaří, potřeboval bych trošku poradit. Chci se zeptat jaké druhy boilie by jste mi doporučili, čím přikrmovat, zda je ve zmniňovaném období krom koulí vhodný např.vařený partikl, nebo raděj jen method mix, či pelety? Rybník má max. hloubku cca 4,2m a my budeme na hloubce 3,5 - 4m. Odhaduju že v tudobu tam bude mít voda pod 10 st. Minulý víkend na JM teplota vody 11-12st. u hladiny, ovšem jaká je teplota u dna si netroufám odhadnout. Děkuji a přeju hodně úspěchů. R.

Pavel:
Dobrý den, teplota vody na Vysočině rapidně klesá a i tomu bych přizpůsobil taktiku lovu a volbu nástrah. Vybíral bych mezi Garlic sunrise, Fruit drug, A1-roll a popř. Max winter. Vhodné budou i boilies v dipu. Krmení bych nepřeháněl a partikl bych určitě vynechal. Vsadil bych spíše na Aminopelety Minimax a krájené boilies. Zkusil bych i lov na panáčka s fluoro POP-Ups, vše třeba obalit jemně do boilies těsta. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.
#3898
23.10.2016
Tomáš: Dobrý den, ´prosím o radu co nastražit při krátkých vycházkách na ramenech řeky Moravy. Něco do chladné vody. Předem Vám moc děkuji za Váš čas. T.

Pavel:

Dobrý den, vzolil bych boilies v dipu a to např. Fruit drug, Gold squid, Red-Rag a nebo Garlic sunrise. Všechno jsou to druhy, které naši zákazníci v chladném období zde s úspěchem používají. Do PVA k nástraze bych použil aminopelety RED Minimax a popř. ještě v drceným nebo krájeným boiliem. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3897
21.10.2016
Roman: Ahoj Maxíci, tak jak se připravujete na příští sezonu? Co novinky a pod? Bude něco? Máme se na co těšit?

Pavel:

Ahoj, všeobecně moc novinky dělat nechceme, držíme se hesla, proč měnit něco, co funguje. Ale přeci jen něco pro další sezonu chystáme. Jednak velice oblíbené boostery v balení 100 ml budeme mít i ve větším balení a to 200 ml. Aminopelety RED Minimax se dočkají "bratříčka" v podobě GREEN Minimax v kombinaci příchutí Krill-Squid-Koření. Rovněž opětovně uvedeme na trh boilies Bugaboo, které jsme před dvěma roky stáhli z prodeje díky ztrátě kontaktu na klíčovou surovinu. Tu už ale opět máme a tak toto excelentní a rybáři velice oblíbené boilies zařadíme do standardní nabídky (otázkou je pouze název, protože BUGABOO si zaregistrovala ochrannou známkou jiná firma, tak nevíme, jak to dopadne). Dále na firmě stavíme novou rolovací linku na větší průměry boilies, tedy pokud vše časově stihneme, tak budou ve standardní nabídce i větší průměry. O všem Vás ale budeme včas informovat na našich stránkách v dostatečném předstihu před začátkem nové sezony 2017. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3896
20.10.2016
Vlastimil: Zdravím Vás, zajímalo by mě, zda nugety Zombie i boilies Zombie jsou vhodné také do říjnové vody. Díky. Ať to jezdí.

Pavel:

Dobrý den, bez problémů je můžete použít. Jsou udělány v úpravě, že fungují i ve studené vodě. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3895
6.10.2016
Lukáš: Ahoj, máme v plánu jet v polovině listopadu na Grunty. Počítám, že voda bude mít pod deset stupňů. Mám v plánu používat na zakrmeni metod mix energia, pelety minimax a řepku v kombinaci s boostrem max liver a krill. Chtěl bych ještě aspoň pět kilo boillie ale nevím jestli bude fungovat food fantom v takto studené vodě.? Předem díky za odpověď

Pavel:

Ahoj, Food fantom ještě fungovat bude, pokud bude mít voda min. 8 st. C. ( vhodné je ho ještě prolít Liver drug liquidem).   Pokud bude voda chladnější, tak už bych výrazněji boiliem nekrmil a k montáži vždy přihodil stejné boilies, na které budu chytat. Např. Fruit drug a nebo Garlic sunrise. Hodně štěstí, Max GO!!!!, Pavel.

#3894
4.10.2016
Stenly: Ahoj Maxíci,mám dotaz,koupil jsem si Fresh boilies 21mm a chytám sním na řece,po hodině se rozpustí,nevím proč tak málo vydrží,nemáte nějakou radu?Dále se chci zeptat co by jste doporučily na řeku Morava v tomto období za boilii?předem děkuji za info Stenly

Pavel:

Ahoj, je to způsobeno i atakem bílé ryby a proudu. Boilies doporučujeme prosušit (osobně to tak také dělám). Vyndat z dózy a nechat proschnout do požadované tuhosti např. v plastové přepravce na ovoce nebo boilies saku. Dobré je třeba 2-3 dny (v případě potřeby i déle). Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3893
28.9.2016
Kuba: Zdravím Maxáci. Mám dotaz ohledně ZIG RIGU chtěl bych začít s tou to technikou ale nevím čím krmit při této technice. Díky za odpověď a ať to jezdí Max GO !!! Kuba

Pavel:

Ahoj, při této metodě je dobré používat krmení, které se šíří vodním sloupcem. Dobře funguje při  při krmení pomocí raker, spombů přímo nad nástrahu. V tomto případě je dobrý např. Method mix Energia smíchaný s řepkou a pod. Jinak Zig-rig je účinný sám o sobě hlavně v letním období, kdy je ryba vyjetá v horních vrstvách u hladiny. Pak samostatná POP-Ups (vhodná je silnějí dipovaná, aby zájem kaprů umocnila) je velmi účinná. Důležitá je ale správná volba hloubky. často se mi stalo, že bylo nejúčinnější umístit nástrahu cca 30 cm pod hladinu. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3892
20.9.2016
Hori: Ahoj. Liver drug, Monster halibut a Anabolic drug. Mohli by jste mi prosím trochu přiblížit, do jaké teploty vody(období) se tyhle kuličky hodí nejvíc? Je mi jasné, že na kteroukoliv se dá kapr chytit i na sněhu, ale přeci jen každá z nich je postavená na své receptuře, esencích, oleji a pod. Také v praxi se mohlo ukázat, že některý vyloženě letní druhy mohou ve vodě pod 10*c chytat stejně dobře jako zimní. Stačí stručné info, od kterého se dále odpíchnu při svých výpravách do konce roku. Jinak pokud si to Jarda z dotazu #3891 bude číst. Právě jsme se vrátili z Tovačova a všechno ostatní předčilo boilie Anabolic Drug a to v kombinaci se stejnojmenným PopUpem případně anabolic exotika. Díky, ať se daří MaxGO!!!

Pavel:

Ahoj, děkuju za info a pevně věřím, že si to také Jarda přečte. Pokud nám pošleš i fota z Tovačova na pavel@maxcarp.cz, tak budu moc rád. Co se týče zmiňovaných druhů, tak jsou všechny dělané tak, že je jejich nejlepší doba pro nastražení je při teplotě vody nad 12 st. C. V pořadí účinnosti od chladnější k teplejší je to v pořadí: Liver drug, pak Anabolic drug a pak Monster halibut. Ale opravdu záleží na lokalitě. Zrovna v loňské zimě nám posílal fota Marcel Hromník a jeho kamarádi a vše nachytali právě na Monster Halibut a voda měla jen 6 st. C. Obdobně na Labi funguje ve studené vodě Anabolic drug. Tedy osobně po nadipování nebo obalení boilies do těsta bych se nebál ani jednoho z druhů nasadit i při teplotě vody pod 10 st. C. Letos já třeba hodně chytám Zombie. Fungoval v úplně teplé vodě 28 st. C a taky v chladné kolem 7 st. C. V chladné vodě je pak dobrý v kombinaci s fluoro POP-UPs Anabolic exotica. A myslím, že obdobně půjdou chytat výše uvedené druhy právě např. s fluoro POP-Ups v hodně chladné vodě. Chce to mít na paměti, že rozhodující je vždy lovné místo. Když se tam budou ryby krmit, tak se určitě uloví. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

#3891
19.9.2016
Jarda: Ahoj,mam dotaz,jedu v říjnu na Tovačovská jezera a tak bych potřeboval poradit co za koule jde mi o ty největší kapry

Pavel:

Ahoj, mezi dlouhodobě nejúspěšnější boilies patří na Tovačově A1-roll, Zombie a Red Rag. Dobrý je i kombinace montáží na panáčka s POP-Ups Anabolic monster a Anabolic Exotica. Hodně štěstí, Max GO!!!, Pavel.

stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25