Otázky a odpovědi


Zodpovězené dotazy


stránka: 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50
#3497
2.7.2013
karlos: Dobrý den. Je to tak trochu z jineho soudku ale urcitě mi poradíte. Jaký je rozdíl mezi pruty Shimano Tribal Velocity a Nash Entity Carp Rods oba 12' 3lb chtěl bych nové pruty a nemohu si vybrat. Diky za radu Karlos

Pavel:
Dobrý den, pruty Shimano Tribal Velocity neznám, ale pruty Nash Entity znám moc dobře a za ty peníze jsou to moc dobré pruty. Celkově mi Shimana přijdou tvrdší a i právě proto bych volil Nash Entity. Hodně štěstí, Pavel.
#3496
2.7.2013
jirka : ahojik kluci Maxaci..chtel bych se optat,koncem cervence jeden na tydeni vypravu do cech,tak bych chtel poradit jaky kulicky si mam vzit protoze je tam strasne moc malich kapru.Chtel bych se pokusit o nejakyho vetsiho,dekuji Vam za vase rady,,at to jezdi Max Goooo!!!!!

Pavel:
Ahoj, v červenci je celkově lov velkých kaprů složitější, protože je ve vodě velké množství přirozené potravy. Ale pokud chceš lovit větší kapry, tak bych vsadil na boilies Bugaboo, Oliheň-mušle, Mad-Max a případně ještě na Bestseller, který je určitě nejvíce selektivní. Hodně štěstí, Pavel.
#3495
28.6.2013
prdlavka: Dobry den. Chci se zeptat co je idealni navnadou na Vranovskou prehradu( Lancovska zatoka,plaz) jak moc zakrmovat termin dovolene 22.7-29.7. Nikdy sem na teto vode nechytal. Dekuji za odpoved.

Pavel:
Dobrý den, doporučoval bych mix nugget (Squid octopus) a boilies. Z boilies Stink Sniper, A1-roll, Fabulous a nebo Švestka-oliheň. První dny bych krmné místo prokrmil i řepkou a poté již přešel pouze na boilies a nuggety. Krmení v závislosti na aktivitě ryb. Přikrmoval bych s každým záběrem. Hodně štěstí, Pavel.
#3494
26.6.2013
HonzaV: Zdravím co by jste me doporučili pro letni dovolenou v červenci na soukromý revír Štít z Max Roll Servis- Akce ?? díky H.

Pavel:
Dobrý den, určitě Stink Sniper. Hodně štěstí, Pavel.
#3493
26.6.2013
Touc : chci je zeptet na vyrobu bolies když tak pridam krevní mocky rybý moučky atd jake mam volit pojivo a nebo jse tam nemusí davat

Pavel:
Ahoj, záleží na konkrétním složení boilies směsi,  takto je těžké poradit. Mezi nejznámější určitě patří albumin, lactalbumin, .... Hodně štěstí, Pavel
#3492
23.6.2013
kokynator: Zdar Maxici chci se zeptat jakou ma trvandlivost Boilies Bugabo v mrazaku,a take dip Bugabo.Diky za info.

Pavel:
Ahoj, při správném skladování je to určitě 24 měsíců a rovněž tak je to i u dipu. Hodně štěstí, Pavel.
#3491
21.6.2013
fogl80: Zdravím Maxíci, mám z výstavy v Brně nějaké Vaše gulky, tak se těším, až je půjdu testnout. Co si myslíte o partiklu a hlavně o kukuřici? Na Orlíku s boosterovaným partiklem po několikáté ani ťuk a na Labi jen krmení koulema jeden kapr za druhým. Díky za názor.

Pavel:
Dobrý den, jsou vody, kde partikl funguje dobře a někde naopak. Z partiklu je dobrá hlavně řepka a konopí. Kukuřice je dobrá např. na místech, kde jsou velcí amuři a díky ní se nechají na lovném místě dlouhodoběji udržet (při intenzivních krmných dávkách). Osobně partikl používám spíše výjimečně. Orlík je voda, kde se vyplatí více zakrmit boiliem a nuggetami. Díky velké rozloze to většinou trvá déle, než se na lovném místě ryby objeví (proto je dobré si zakrmit dopředu - tedy pokud ta možnost je). Hodně štěstí, Pavel.
#3490
17.6.2013
Miloš: Ahoj, jaká je přibližná doba rozpadu u Nuggets (Zombie, A1-prodigy a Squid octopus) ? Je mi jasné že záleží na teplotě vody, atakům ostatních ryb... stačí přibližně. Díky předem

Pavel:
Ahoj, doba rozpadu je v průměru cca 8-9 hodin, když pominu ostatní faktory.... Hodně štěstí, Pavel.  
#3489
16.6.2013
Tomáš : Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli budete mít v nabídce POP-UPs Max Winter 14mm. Děkuji

Pavel:
Dobrý den, POP-UPs Max winter 14 mm již v nabídce nebude. Stejnou esenční kombinaci jakou je Max winter - tedy švestka-oliheň, nabízíme v podobě plovoucího boilies UFO, které obsahuje mix průměrů 14 a 18 mm. Hodně štěstí, Pavel.
#3488
14.6.2013
Trsss: Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně Vámi nabízených Boosteru-sirupu, jestli bych je mohl použít na výrobu boilí do vajec místo aminokomplexu či jiných tekutých přísad? Jestli se jejích hodnota neztratí když projde boili varem ve vode? Nebo jestli je vhodnější udělat boili bez tekutých přísad a potom celou várku zalít a nechat odležet, toto boilí bych chtěl používat na menší vnadění a i jako nástrahu. Děkuji předem

Pavel:
Dobrý den, boostery -sirupy jsou určeny až pro finální úpravu návnad a nástrah. Tedy určitě je použijte až po uvaření. Mají vynikající vsakovací schopnosti... Tedy po uvaření boilies nechte mírně ochladnout a pak je zalijte sirupem. Nechte pořádně nasát a poté boilies dosušte... Hodně štěstí, Pavel. P.S. Na vlastní chytání je možné boilies ještě před nahozením cca 5 min. v sirupu máčet, čímž se zvýší potravní dráždivost.
#3487
14.6.2013
touc: Ahoj chtěl bych jse zeptat jakou taktitu do zakalene vody s bachnitym dne jestli mam poradne nadipovat nebo ne a co pouziti fosforovich koulí díky za odpověď

Pavel:
Ahoj, v kalné vodě je to s aktivitou ryb špatné. Spíše to chce najít místa, kde je zakalení nejmenší a hlavně místa, kde dochází k odkalování (kde jsou nějaké přítoky čisté vody a pod.). Ryba se ve vodě při přijímání potravy orientuje vnímáním chutě a vůně. Barva je určitě druhořadá. Jednu nástrahu bych zvolil klasickou a druhou zvýrazněnou dipem (nadlehčenou pomocí POP-UPs). Hodně štěstí, Pavel.
#3486
12.6.2013
touc: Ahoj chtěl bych jse zeptat když bolies chytne plíseň po špatném uskladnění nebo proschnuti jestli je špatný nebo ne jestli jse da používat

Pavel:
Ahoj, plísně jsou většinou povrchového charakteru. Je dobré boilies opláchnout a nechat dokonale prosušit. Zkus nějaké kuličky rozkrojit a přivonět, zda mají nezměněnou vůni. Pokud tomu tak je, tak je boilies v pořádku a nech ho pořádně proschnout a můžeš jej použít. Hodně štěstí, Pavel.
#3485
10.6.2013
Prdlavka: Dobrý den chystám se na 3 denní cestu na Pálavská jezera, chci se zeptat do jakých míst jet?a jaké zvolit boilii a peletky na zakrmení. děkuji za odpověd .

Pavel:
Dobrý den, velmi záleží, na jakou ze tří nádrží chcete vyrazit. V tuto dobu se nechají ryby nachytat na všech nádržích, ale zvolit konkrétní místo je takto od PC velmi složité. Záleží hodně na směru větru.... Doporučil bych Vám přizastavit u nádrží a poptat se rybářů, kde je jaká aktivita ryb. S největší pravděpodobností bude největší šance na větší úlovky teď na Dyji 5. Pokud bude foukat vítr a ve vodě zvolíte dobrá lovná místa (hlavně blízkost vázek), tak je šance na úlovky... Z boilies bych Vám doporučil A1-roll, Oliheň-mušle, Bugaboo, Beastliness, Zombie... Krmil bych stejným boiliem, na které budete lovit + bych přihodil nějaké nuggety - např. A1-prodigy. Hodně štěstí, Pavel.
#3484
10.6.2013
tweety: Zdravím Maxíci, Jedu začátkem července na týden na rybník Ostrov nad Oslavou. Nikdy jsem tam nechytal,tak nevím co si mám vzít sebou. Mám to od Vás snad všechno,tak jestli máte nejaké zkušenosti s touto vodou,budu jen rád. Jestli bude teplo má význam chytat na plovky tak ve 2m sloupci?

Pavel:
Dobrý den, na Ostrově funguje velmi dobře boilies Krab-patentka a Fabulous (alternativně Bugaboo a Švestka-oliheň). Záleží na jakém budete lovit místě, ale v 90% se vyplatí pokládat montáže k protější straně mezi pařezy, do mělčín. Montáže jak klasické těžké koule, tak montáž na panáčka (s POP-UPs). Na přikrmení jak boilies, na jaké budete chytat, tak i nuggety (A1-prodigy a Squid Octopus). Nemusíte moc krmit, stačí jen rozhodit kuličky kolem montáže. Hodně ryb se zde nachytalo i na chytací nugetky - Liver puding a Zombie. Montáž s dlouhým návazcem a POP-UPs dobře funguje na Asuanu, Deštné, tak si myslím, že by mohl fungovat i na Ostrově.... Ale konkrétní zkušenost nebo informace od zákazníků opravdu nemám. To budete muset případně vyzkoušet. Většinou platí, aby byla kulička plovoucího boilies cca 15-30 cm pod hladinou. Hodně štěstí, Pavel.
#3483
9.6.2013
jurcekmarian@gmail.com: Ahojte MAX CARP.Ďakujem za ochotu a budem rád,aj k nášivke.Tiež aj tebe Marcel,že môžeš mi po Milanovi poslať nejakú samolepku.Ako na potvoru som dnes bol na jednom mrtvom ramene rieky Moravy a zhoda náhodou bol za mnou zastavený aj Milan,ktorý mi akurát priniesol dip Truffle-x.Ja som s ním pomerne často a už som mu to spomínal tuším minulý týždeň,ked´ ste mu doviezli nejaký tovar do Kútov.Pokial sa Milan ozve ohladom tovaru,tak mu to dám za úlohu.Ešte raz veľké dík,s pozdravom MAX GO!!! M.Jurček

Pavel:
Marcelovi to vyřídím. Nyní je na týden v Maďarsku na rybách, ale až se vrátí, tak to obratem zařídí... Hodně štěstí, Pavel.
stránka: 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50