Otázky a odpovědi


Zodpovězené dotazy


stránka: 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
#3620
4.5.2014
Pepa T.: Dobrý večer, potřeboval bych poradit, chytám na 13ha rybníku, který je z většiny zabahněn. A všiml jsem si, že ryba preferuje boilies a pelety na masovém základě i masovou příchuť. Myslím, že ryba má nedostatek bílkoviny, proto tohle vyhledává. Jaké byste mi tedy doporučil produkty a nějakou taktiku lovu? Děkuji za odpověď

Pavel:
Dobrý den, na většině revírů ryby aktivně vyhledávají krmení, které obsahuje rybí proteiny-moučky. Krmná dávka by měla být závislá na konkrétní rybí (množství) obsádce a na její aktivitě. Ze začátku bych to s krmením nepřeháněl a spíše bych se snažil ji najít - v jaké části revíru je nejaktivnější. Většinou jsou to místa, kde jsou nějaké vázky, pařezy, případně lavice se změnou charakteru dna. Zde bych začínal s lovem. Krmil bych tím, na co budu lovit. Dobré by mohly být nuggety Zombie a z boilies Gold squid, Max winter a nebo A1-roll. Díky bahnitému dnu bych lovil s POP-UPs nastraženém na panáčka s těžkou koulí. Do PVA bych přidával ještě pelety Minimax v kombinaci s drceným boiliem. Hodně štěstí, Pavel.
#3619
4.5.2014
tom: Ahoj, kdyz mam namocenou kukurici, tak po por dnech zacne zasmradat, kejsnout.bube toto vadit rybam? diky

Pavel:
Ahoj, pokud je kukuřice uvařená, tak se jedná o proces fermentace, který je v pořádku. Nesmí se ovšem tvořit plíseň - v tom případě už bych krmení nepoužil. Jinak klasická fermentace u kukuřice je velmi dobrá a kapři na ni reagují pozitivně. Hodně štěstí, Pavel.
#3618
3.5.2014
Jindra: Čau Maxíci, nevíte, jak to vypadá na Pálavě? Ryba nějak moc asi nebere nebo se ke mně žádné info mo nedostalo. A případně, co si s sebou vzít na kulky. Dík.

Pavel:
Ahoj, záběry od větších kaprů jsou spíše ojedinělé, ale už se jich letos pár velkých nachytalo. Zatím nej. nástraha A1-roll a Mad-Max, dobré v kombinaci s POP-UPs stejného názvu. Zde je např. foto 24,6 kg z Dyje 6 na boilies A1-roll + POP-Ups A1-roll. Hodně štěstí, Pavel.
#3617
2.5.2014
Robert: Dobrý den, co by jste mi doporučili z vašeho sortimentu na týdenní lov začátkem června na cca 20 ha rybníku, kde dno tvoří jemné bahno popř. písek. Obsádku tvoří amur a to i trofejní velikosti přes 20kg a kapr. Děkuji a zdravím.

Pavel:
Dobrý den, pro toto období už bude možné použít většinu z našeho sortimentu. Osobně bych vsadil na Max winter, A1-roll, Gold Squid nebo Monster halibut. Krmil bych podle aktivity ryb. Pro toto období už jsou velice dobré i nuggety  a to jak Zombie, tak A1-prodigy, které přináší rychlé záběry. V případě menší aktivity bych lovil na panáčka s POP-Ups nebo nástrahy obaloval v boilies těstě. Hodně štěstí, Pavel.
#3616
27.4.2014
Zdenek: ahoj,kdy bude opet v nabídce plovouci boilie FLUORO,díky:D

Pavel:
Ahoj, plovoucí boilies FLUORO by mělo být opět v prodeji v příštím týdnu. Nyní jsme tak zavaleni objednávkami, že opravdu nestíháme výrobu a dříve to bohužel nestihneme. Díky za strpení. Hodně štěstí, Pavel.
#3615
27.4.2014
touc: Ahoj chtěl bych jse zeptat jestli to neni tajemstvi ale chtel bych jsi zkusit namichat animokomplex ale nevím ceho jse mam chytit suroviny a pomery chtel bych zkusit nejakou masovo ryby prichut plus treba s přídavkem neceho sladkého bylo by to na kilo směsi dekuji za odpověď

Pavel:
Ahoj, záleží k jakému účelu má konečná nástraha být - zda na rychlý lov nebo na dlouhodobější výpravu. Pro rychlý lov je lepší nástraha s výraznější pachovou stopu a tím pádem musí být i větší dávkování esencí a esenciálních olejů (ale nemusí tam být tolik tekutých potrav). Všeobecně je základem aktivátoru (aminokomplexu) tekutá potrava a dále se přidávají esence, esenciální oleje, chuťové stimulátory... Dávkování jednotlivých složek je dle doporučeného množství výrobců. Osobně bych ale spíše doporučoval využít již hotového aktivátoru, protože jsou tam již namíchány všechny složky v optimálním poměru a dále pokud se dělá doma aktivátor, tak většinou mnoho složek zbyde (např. esence se dávkuje v množství cca 5-10 ml na 1 kg, ale zakoupit lze většinou min.  50 ml a obdobně je to i u ostatních složek). Aktivátory do boilies mixů z naší nabídky jsou ZDE . Hodně štěstí, Pavel.
#3614
22.4.2014
nikco: Dékuji za radu,loni jsem na knižaku zdolal na Max winter sumce 136 cm,na panačka.

Pavel:
Není za co, od toho tady tato sekce je. Tak hlavně ať to jezdí. Hodně štěstí, Pavel.
#3613
21.4.2014
nikco: Prosím o radu.jedu na Knizecí rybnik od 1.5-5.5.jake boilis nejlepe pouzit. Dekuji.

Pavel:
Dobrý den, vsadil bych na boilies Max winter a A1-roll. Nástrahy bych obaloval v boilies těstě. Hodně štěstí, Pavel.
#3612
14.4.2014
Petr: ahoj, jen pro doplnění, můžu to chápat tak, že je jedno jestli koupím mraženku, nebo hotovku? Teda až na rozdíl ve skladování? Děkuju

Pavel:
Ahoj, v kvalitativní hodnotě určitě. U mraženého boilies je výhoda ta, že lze dokonale vysušit na kámen, čímž je poté boilies selektivnější. A pak je právě rozdíl ve způsobu uchování... Hodně štěstí, Pavel.
#3611
13.4.2014
Petr: Ahoj, chci se zeptat jaký je rozdíl mezi mraženkama a hotovkama, téměř vždy byly mraženky dražší teď je to obráceně. Díky za odpověď Petr

Pavel:
Ahoj, ceny jsou takové díky zavedení diskontního prodeje, kdy mražené boilies seženete pouze na našem e-shopu. Navíc mražené boilies je  díky výrobnímu procesu levnější (kvalitativně je ale mražené a fresh boilies totožné). Navíc mražené boilies není baleno v dózách a kbelících Jokey, které také určují koncovou cenu daného produktu. Hodně štěstí, Pavel.
#3610
3.4.2014
Smety: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na příchuť boilie , kterou bych měl za týden nasadit na závodech na Dešné, zatím u mě favorizuje A1, nebo bych měl ještě teď z jara zkusit něco sladšího ? Děkuji za odpověď

Pavel:
Dobrý den, podle dosavadních zpráv od našich zákazníků a kamarádů, tak je zde velmi dobré boilies Max winter, dále Red-Rag, Garlic sunrise, Fabulous a větší úlovky jsou časté na boilies Gold squid. A1-roll je možné také zvolit, obzvláště pokud bude hodnocena pouze ryba větších velikostí. Dobré je boilies nadlehčovat pomocí POP-Ups, obalovat v Dry paste, popř. dipovat. Záleží na intenzitě záběrů, které je nutné přizpůsobovat strategii lovu... Hodně štěstí, Pavel.
#3609
2.4.2014
Prdlavka: 18.4.-20.4. se chystáme na Dyji 7 k Drnholci. co doporučíte a jak intenzivně krmit?? děkuji.

Pavel:
Dobrý den, doporučil bych boilies Max winter, Gold squid a ještě bych si vzal Bugaboo v dipu. Krmil bych v závislosti na počtu záběrů. Začal bych metodou přihazování cca 20-30 kuliček k montáži a pokud bude více záběrů, tak bych začal krmit intenzivněji. Určitě bude dobré nástrahy obalovat v boilies těstě, popř. lovit na panáčka, který je ve studenější vodě pro ryby více atraktivní. Hodně štěstí, Pavel.
#3608
1.4.2014
Milan: Díky za odpověď k otázce 3603.

Pavel:

Není zač. Hodně štěstí, Pavel.

#3607
30.3.2014
rybar15: Ahoj chystám si za chytat na Toušeň myslíte si ze budu mít úspěch na pikantní švestku nemám jí raději nechat doma a jakou zkušenost máte vy na tento výrobek? Děkuji za odpověď

Pavel:
Ahoj, boilies pikantní švestka neznáme, tedy ho nemůžeme objektivně hodnotit. Z našeho pohledu bychom určitě vyzkoušeli boilies Max winter (kombinace sladké švestky a ostré olihně), které je velmi efektivní a účinné. Hodně štěstí, Pavel.
#3606
29.3.2014
Marek: Ahoj, nechcete udělat foto-postup při rolování boilies jako je např. u dry paste? Dík. P.S. Max winter je pecka :-)

Pavel:
Ahoj, díky za pochvalu. Max winter opravdu chytá jako o závod :-) . Fotoseriál domácí výroby boilies udělal Jaro "Miki" Mikuda a je v sekci Tipy a rady. Konkrétní odkaz je ZDE. Hodně štěstí, Pavel.
stránka: 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37