Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Zdeněk Dvořák, Pavel Převor a Petr Smíšek - úplňkový šupináč 30,5 kg z ČR + VIDEO

Již se stalo téměř tradicí, že každoročně vyrážíme na min. jednu společnou výpravu v sestavě já, Petr Smíšek a Zdeněk Dvořák. Ani v letošním roce tomu nebylo jinak. Hlavním cílem takovýchto výprav je si to pořádně užít, zrelaxovat, pochutnávat si na gurmánských specialitkách, hlavně si odpočinout od práce, která nás živí, ale rybám se věnovat na 1000%.... a to vše zachytit na kameru. A tentokráte bylo opravdu co točit. Vzniklo obrovské množství materiálu, ze kterého nám Zdenál sestřihal více než povedené VIDEO. Odkaz na něj naleznete ZDE.
Ani nevím odkud začít příběh této poslední a z našeho pohledu více než úspěšné výpravy. Asi tím, že jsme zvolili revír v ČR. Poměrně starou pískovnu, o které víme, že je zde šance na velký úlovek. Ne pokaždé se zde daří a ryba je tzv.při chuti. Počasí nám hlásili na výpravu už slunečné, přes den i nad 26 st. C, ale naštěstí se silným větrem. To pro ryby bývá impulsem pro vyhledávání potravy. Ale velmi často je to provázeno migrací ryb do různých hloubek, různých částí jezera a pod. Proto jsme se rozhodli, že budeme chytat aktivně, často měnit místa s ohledem na hloubku, tvrdost a měkkost dna a to vše v závislosti na to, zda je den nebo noc. Díky možnosti zavážení jsme místa pečlivě hledali a každý si jich vytipoval více s tím, aby mohl obratem měnit místa pokládky v závislosti na denním režimu, změnách podmínek....
A i s nástrahami jsme měli jasno. Petr chtěl držet celou dobu jeho oblíbence z řady Max  - Zombie, Anabolic drug - v klasice i ve verzi 24 mm Hardhook v soli.  Zdenál zvolil oblíbené Bugaboo a novinku 3D - Black crab. A já jsem chtěl toho vyzkoušet co nejvíce. Vzal jsem si oblíbené a dle mě nepřekonatelné Zombie. A z novinek Source fantom na krmení a udržení kaprů na lovných místech. A pod háček Red krill-tuna, Squid-liver ASA a velmi výrazné a chytlavé boilies 14 mm Tigernut cream.
Hned první den po příjezdu se mi podařilo najít místo, kde ryba očividně byla. Zdeněk na to zareagoval a podobné místo - hlubší s mírným bahnem také našel. A očividně to zafungovalo. Začal také chytat. Mé druhé místo mlčelo a tak jsem ho změnil. Zvolil jsem šikminu s tvrdším dnem, kam nafoukával vítr s vlnami kal. A opět trefa. Záběry začaly chodit. A to je poté impulz k tomu měnit nástrahy a zkoušet, co jak jezdí. Každý den to bylo trochu jiné, ale ve většíně případů u mě RED KRILL-TUNA přechytával ostatní nástrahy. Velké ryby chytal Squid-liver ASA. Zombie ale rozhodně nezklamal a 2 kapři přes 20 kg mu neodolali.
A mohlo by se zdát, že nyní napíšu, že rekordní úlovek Zdendy Dvořáka přišel na novinku. Kaprů na Black craba nachytal hodně, ale v případě největšího úlovku zvítězilo osvědčené boilies BUGABOO, které měl na montáži 2x21 mm. Tento neskutečný kapr zabral v noci v době, kdy já zdolával také rybu. Má ryba se bránila méně a dostal jsem ji do podběráku dříve. Ale nechtěl jsem Zdenyho nechat ani na chvíli samotného, protože bylo zřejmé, že má větší rybu. Svého kapra jsem nechal v mém podběráku s tím, že jeho úlovek podeberu do jeho. Ani nevím, co mě to napadlo. Jeho "historický" kousek je dobrý tak na motýly a ne na trofejní kapry. Nicméně, hned napoprvé jsem mu kapra podebral. Bylo jasné, že je to maga ryba. Báli jsme se rybu v síťce zvednout a tak jsem pod něj raději dal vážící sak. A byla to dobrá myšlenka. Po zvážení jsme totiž zjistili, že Zdenál chytil doslova "KRÁVU".  Čistá váha titiž ukázala rekorních 30,5 kg, což je jeho nový osobáček. Přál bych Vám všem takovouto rybu alespoň vidět a sdílet s kamarádem ten úžasný pocit štěstí, radosti a naplnění nejtajnějších snů.... Prostě paráda. A jak já říkám, trofejní úlovek v partě kamarádů chutná 2x více.... Tak Zdenálku, ještě jednou obrovská gratulace. Ryba je to více než zasloužená a "přišla" na ten správný prut.
Asi nemá cenu se více rozepisovat, ale jen na závěr bych zmínil, že se vyplácelo měnit místa pokládky montáží. Velké kapry jsem většinou chytil mezi prvními na novém místě. Pak už ve většině případů chodili z daného místa úlovky menší velikosti. Jednou se mi dokonce stalo, že jsem vyrazil hledat nové místo, kde jsem ho proklepával olovničkou a přejížděl několikrát s echolotem. Tedy na místě byl evidentně ruch. Položil jsem montáž, přihodil pár kuliček a vracel se na místo. Než jsem přijel ke břehu, tak přišel záběr a zdolal jsem kapra 19,5 kg. Tedy aktivní změna lovných míst se vyplácela. Přes den jsem našel kapry v mělčinách s vázkami. V noci bych zde nelovil, ale přes den, kdy jsem mohl být u stojanu a rychle manipulovat s prutem jsem to tam vozil. Přímo na míru sedělo těmto místům a rychlému chytání boilies Tigernut cream 14 mm. Záběrů jsem díky jeho atraktivitě na něj udělal hodně a nej.úlovek na něj přesáhl 17 kg. 
Výprava dopadla nad očekávání a všichni odjížděli spokojeni. Já jsem chtěl ještě vyrazit na pár dní na Dyji 5 nebo 7, ale zlom počasí a pracovní povinnosti mi vše překazily. Tak to ale bohužel je a nikdo se nemůže věnovat jen a jen rybám.... Tak nyní vyrážím jen na pár hodin k vodě po práci. Brzo opět přinesu report.
Max GO!!!  Pavel.Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"