Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Zdaněk a Marie Dvořákovi, Pavel Převor, Petr Smíšek - mega letní výprava - 10x přes 20kg, nej.28,8 kg + VIDEO

Zdravíme základnu,
v červenci jsme podnikli společnou rybářskou dovolenou na známém revíru v Maďarsku. Záměrně píšu dovolenou, protože byla v termínu červenec a to v období, kdy denní teploty šplhaly až k hranici 35 st. C a noční byly kolem 20 st. C. Asi ani nemá cenu nějak skrývat název vody, protože oním revírem je všeobecně kapraři známá hluboká čistá štěrkovna s množstvím vázek a to Ecsed. V minulosti už jsme na této vodě několikrát lovili, tedy ji poměrně solidně známe.
Prvořadým plánem bylo si týden u vody maximálně užít, pořádně si odpočinout, koupat se, vychutnávat gurmánské specialitky, plánovat další výpravy a vymýšlet strategie lovu, setkat se s kamarády z Maďarska a při tom všem samozřejmě chytat ryby. Vyrazili jsme ve čtveřici "moje maličkost", Petr Smíšek, Maruška a Zdenál Dvořákovi s tím, že každý bude lovit na 2 pruty. Tak jsme ostatně zvyklí ze svazovek a tak jsme to brali jako samozřejmost. Jak jsem psal v úvodu, že se jednalo o rybářskou dovolenou, tak asi by ještě slušel přídavek "rodinnou". Už jsme si na sebe natolik zvykli, že jsme více než sehraný tým, trávíme společně hodně času, jeden druhému nezávidí ryby a naopak ji přeje druhému, tak že jsme v podstatě semknutá "rodina".
Tentokráte jsme ale chtěli vyzkoušet jinou metodu, než kterou jsme zde vždycky praktikovali. A podle všeho to byla správná volba, protože to, co jsme zažili během 6-ti dnů, bylo jako z říše pohádek a snů. První den jsme sice vybalili veškeré rybářské náčiní, ale rozhodně jsme nechtěli lovit. Aspoň jeden den jsme chtěli nechat místo odpočinout a v absolutním klidu, aby byla ryba méně ostražitá. Teplota vody už byla 26 st. C a to je zde aktivita bílé ryba a i trumenů velmi silná. Nikdy bych nevěřil, co vše dokáže bílá ryba během poměrně krátké doby z boilies udělat.... Nechtěli jsme lovit úplně ve spleti vázek, spíše ve větší vzdálenosti, abychom v případě záběru byli schopni rybu včas otočit, aby do potopených stromů nezajela. První den jsem jen objel potenciální místa pokládky montáží a prokrmil je směsí řádně vysušeného boilies (cca 3 měsíce sušené doslova na kámen) a uvařeného fermentovaného tygřího ořechu. Několik hrstí jsem vždy vhodil i do vázek, kde se ryby cítí v bezpečí. Strategie lovu byla dopředu jasná, do velkých hloubek nastražit boilies Zombie, Bugaboo a Red-rag. V mělké vodě zkusit lovit na tygří ořech fermentovaný v CSL Drug tekutém exclusivním extractu Max carp, s cílem se pokusit o nějakého trofejního amura. Do druhého dne jsme nechali místa v klidu, ale hned od rána následujícího dne jsme pomocí olovničky vyklepali tvrdá místa a označili je bójkami. Místa opět přikrmili a zavezli montáže s tím, že krmit budeme vždy se záběrem nebo při převážení. Jak jsme byli ve 4 lidech, tak jsme si pevně dali, že se budeme střídat a vždy bude někdo přímo u stojanů, aby mohl hned po záběru rybu zaseknout, podržet a co nejrychleji vyrazit na člunu za ní. Dokonce jsme měli lehátka přímo u stojanů, aby byla reakce  na záběr co nejrychlejší.
Jak jsem psal již dříve, tak od prvního chytacího dne začalo doslova kapří žrací šílenství. Záběry byly v průběhu celého dne od cca 6:30 hod do 21 hod. V těch největších pařácích. Asi jen 4 záběry byly v noci, jinak vše pod palbou slunce. Ani nedokážu spočítat, kolik ryb jsme pochytali, ale bylo jich nepřeberně. V hlavně mám jen ty největší a to 10 x nad 20 kg, 19,9 kg, 2x 18 kg a pak mnoho menších od 8-mi kg do 16 kg... Podařili se i parádní amuři, z nichž jeden hranici 20 kg také překonal. Všem rybám vévodil mega lysec, kterého ulovil Zdeněk na boilies Zombie. Majestátná a neskutečně bojovná ryba, se kterou jsme se na vodě prali více než 20 minut, 2x ji vymotávali z cizích utrhaných vlasů. Nakonec štastně skončila ve vážícím saku a rafička váhy RH se zastavila po odečtení váhy saku na FANTASTICKÉ hodnotě 28,8 kg. Což je Zdenálův nový a velmi zasloužený osobáček. Pozadu nezůstala ani Maruška, která bravurně zdolala také nový osobáček přes 20 kg. Nejvíce záběrů chodilo na boilies Zombie (já jsme lovil na jednu těžkou kouli 30 mm), dále pak na Bugaboo. Po každém záběru jsme dokrmovali větší množství návnad do okolí položené montáže. Manipulace s rybou musela být díky neskutečným pařákům co nejrychlejší. Proto jsme je hned z podběráku přendali do vážícího saku a to vše pouze ve vodě, bez vyndavání na břeh. Pak díky vážící tyči vše rychle odvážili. I když jsme chytali opravdu trofejní kousky, tak jsme vždy velmi chvátali s fotodokumentací a točením na kameru. Ale ve 4 lidech to jde o poznání lépe, když každý ví, co má dělat. Prostě už jsme sehraný tým. Něco by šlo určitě natočit lépe, ale na prvním místě  byla bezpečnost ryb. My vše děláme pro radost a neženeme se za "lascivními gesty a pózami". Kamera byla doslova u všeho a za to patří obrovský dík Zdenálkovi. Natočil skoro 3 hodiny materiálu, ze kterého sesříhal adrenalinové úžasné video, které můžete shlédnou na odkaze níže. Sám, když se na něj nyní koukám, tak mě zase vtahuje do děje tohoto úžasného týdne, který se mi nenávratně vryl do paměti. Kapry jsme dostali do potravní agónie, o které sní asi každý rybář. Prostě vše klaplo na 1000%. A výpravu jsme si neužili jen postránce rybářské, ale i gurmánské. Kulinářské dovednosti Zdeňka a Marušky jsou prostě TOP. 3x denně teplé jídlo, mezitím svačinky, vychlazené nápoje.... Napadá mě snad jen přirovnání, že to byl výlet na "zaoceánské lodi s 10-ti hvězdičkami". Voda je na tomto revíru neskutečně čistá, je vidět  až do 4 metrů, tak koupačka i pozorování kaprů při jejich zdolávání bylo úžasné. Vše ale jedou končí a tak i tato výprava, která už se asi nikdy nebude opakovat (i když bychom si to všichni přáli a uděláme pro to v budoucnu vše). Krásnou vzpomínkou navždy zůstane série fotografií a autentické VIDEO s příznačným názvem LETNÍ (KAPŘÍ) SEN.
P.S. Díky parťáci za fantastický týden a brzo zase u vody. Max GO!!!!

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"