RAINBOW - den po dni - den TŘETÍ

Třetí den na jezeře Rainbow

Ahoj Maxíci,
2.3.2009 ve Francii 16 stupňů sluníčko, mírný vítr a voda má téměř 10 stupňů
Už na začátek Vám musím říci, že jsem dnes neměl ani pípnutí. Kluci zrovna tak. Když jsem večer pokládal udice, měl jsem pocit, že jsem odvedl tu nejlepší práci a že mamut bude zapřáhnut. Houby s octem, ani ťuk.
Po jezeře se celý den proháněly akorát kačeny, které jsou tak oprsklé, že Vám zobou přímo z ruky.
Dnes byl ale přece jenom zajímavý den, takový návštěvní.
Jelikož na 21 chytám sám, nemohu nikam odcházet až na vyzvednutí čerstvých baget, které rozváží správce Pascal. Vždy mě je nechá u Angličanů na stanovišti 19. Když jsem tam dnes dopoledne byl, měli protáhlé obličeje, protože stejně jako já, čekali "krvavou noc" a nakonec spali jak broučci. To ovšem ještě netušili, co přijde.
Asi v 10 hod mě navštívil Toník Zedníček a přinesl mi z jeho ledničky mé zásoby (byly v autě). Chvíli jsme poplkali a už zase pelášil ke svým prutům.
Asi o hodinu později dorazil Ital ze stanoviště 1, ze kterého mě bedlivě pozorují dalekohledem a zřejmě byli trochu nervózní, proč mám tolik výjezdů za rybou a oni ještě ani ťuk. Vysvětlil jsem mu, že chytám na Maxe, ukázal mu (lonťákovi) nějaké výrobky a vysvětlil mu německy, anglicky, italsky a hlavně rukama a nohama, že kdo nechytá za Maxe neni IN. Pochopil a na tváři jsem mu vykouzlil úsměv, když jsem ho podaroval několika kuličkami na vyzkoušení. Jelikož po svém návratu začali houfně převážet, předpokládám, že na Maxe už tu chytá dalších 8 prutů Made In Italy.
Nicméně o 2 hodiny mi zmrznul úsměv na rtech, když dorazil na návštěvu Tibor Slíva. Vykulené oči jak tenisáky a říká: "Laďo, angláni teď na 19 chytli neuvěřitelné hovado. Lysec 34KG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doprčic, ulevil jsem si, ten měl být můj. Nálada mě hned klesla. Však to znáte, není nic horšího, než když vy nic a kousek od Vás někdo chytne takového KAPRA.
Hned jsem tam s Tiborem běžel alespoň popřát šťastnému lovci. Z úspěšného velrybáře se vyklubal John Lilly. Poblahopřál jsem mu k takové parádě, mrknul na pár fotek s tím úžasným "hovadem" a požádal alespoň Tibora, aby mě s nimi udělal fotečku na památku. (Ten zaprasený vpravo je úspěšný lovec)
Takže navíc nějaké podrobnosti k úspěšnému lovu: 1,5 m hluboko, na panáčka (potápivé 18mm a nad ním 16mm pop up), boilies jednoznačně rybina, těsně u břehu ostrova pod nakloněnou borovicí.
Řekněte sami. Jediný kapr za celý den a noc a taková nádhera. Ještě že jich tady plave dalších cca 10.
Opět do mě vjel život a začal jsem i já převážet. Zbytek odpoledne již probíhalo v klidu a až do této doby hlasím: "Během mé služby se nic zvláštního nestalo"
Doufám se to brzy změní!!!!!!
Ahoj a držte nám palce.
Vladimír P.

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků