RAINBOW - den po dni - den SEDMÝ

Sedmý den na jezeře Rainbow


Ahoj příznivci kaprařiny,
na Rainbow se dnes usmálo sluníčko, teplota vzduchu 14 stupňů, teplota vody 9, čerstvý vítr
Dnes byl den plný událostí.
Začalo to hned ráno. V 8 hodin mě zazvonila poslední udice, na které jsem ještě neměl záběr.
Rychlý skok do lodi, vyplést se mezi vlasci a hurá k 240m vzdálenému ostrůvku. Po cestě jsem vlasec ještě vyprostil z jedné vodicí vidličky a už jsem byl na místě. Kapr naštěstí zamotaný nebyl a poté, co jsem se opřel do prutu mě pěkně vyvezl na volnou vodu. 3,4 výpady a už byl v podběráku. Pěkný, ale stále ještě ne ten, kvůli kterému jsem přijel.
Na váze se po odvážení podběráku objevilo 15,4 kg. Pěkný čistý šupináč. Udělal jsem alespoň pár fotek v Fox podložce (nebo spíše bazénku) a už znova šupajdil do vody. Na chytání sám je jedna velká nevýhoda, že Vás nemá kdo nafotit a já i když jsem si vzal všechno 2x, tak jsem zapomněl na takovou malou nicméně maxi důležitou destičku, přes kterou se foťák upíná do stativu.
Zvedl jsem vysílačku, že se pochlubím klukům se svým novým úlovkem a na druhé straně se ozvalo veselé:" Máme nafocenou 23,6kg kapra šupináče". "Tonda ho před chvílí zdolal".
"To je úplně neuvěřitelné, jaké má ten chlap štěstí", pomyslel jsem si.
"A na co přišel?" Ptám se. Hurónský smích Tibora na druhé straně a odpověď? "Na 4 dny zavezenou udici a na dvojitou Baracudu". "Představ si, že to dal někam doprostřed na hloubku a přišel takový macek číslo 2" říká mi do vysílačky Tibor.
Co na to říct? Já tady makám jak šroubek, hledám místa a zákoutí, rybařím jak o život a Tonda přijde, málem nahodí a je tady jednoznačně král tohoto týdne. Takové 2 velké ryby jsou i na tohle období během několika dní docela vzácnost.
Tonda je vítěz a může slavit!!!!!!!!!!!!!!
Docela mě to zaskočilo a přemýšlel jsem o nadhozené teorii, že kapři sbírají takové ty ošklivé, staré a polorozmáčené kuličky. Jestli by nebylo lepší méně rybařit a více trpělivosti.
Jenže mě to nedá a na své taktice určitě nebudu nic měnit. Konec konců, taková taktika se dá udělat i uměle, že necháte boilies trochu vyplavat, než ho dáte na háček.
V každém případě ale pozitivní na celé věci je, že kapři trochu žerou a že je šance na další šupinaté mameluky.
Viděl jsem přijíždět na dálku Pascala s bagetami a tak jsem upaloval 100m na nejbližší parkoviště, abych si převzal čerstvé pečivo. Pascal mě potvrdil, že se chytlo pár kaprů na různým místech, ale že ten Tondův je zdaleka největší. Prima začíná se to rozjíždět!!!
John Lilly s parťákem na 19 už balili a tak jsem si aspoň stačili popřát Good Luck a příští rok na viděnou.
Po cestě zpátky jsem přemítal, co s tím rybařením udělám a když jsem přišel k bivaku, tak žlutý swinger na nejvzdálenějším prutě visel dolů a já věděl, že jsem propásnul záběr, během té doby, co jsem klábosil se správcem.
Takže obvyklá rutina. Rychle do lodi, třeba tam ještě je. Jenže ouha, kapr odjel minimálně 40m bokem (podle směru vlasce) a během té cesty bokem se vlasec zaříznul 2 metry pod vodou do potopené koruny stromu. Vlasec přes dlouhé úsilí se mi nepodařilo vymotat a tak po utržení jsem si mohl napsat do análu další neproměněnou šanci.
Zbytek dne už byl v pohodě a v klidu.
Okolo 16hod dorazili oba Jirkové (Jelínek a Křistek ) a další chvíle již probíhají podle obvyklého scénáře.
Jenom ta obloha se začíná kabonět a letící mraky v dáli nevěstí nic dobrého. Doufám, že nám zítra na stěhování nebude pršet. Nějak to přežijeme a mokré věci se zase usuší.
Milan Barczsz a Tibor Slíva se zítra vrací domů a já s Toníkem se přesouváme na další týden na stanoviště 1.
Tam budu moci zblízka sledovat nenapodobitelné techniky našeho Toníka a snad se konečně naučím rybařit!!!!?!
Mějte se fajn a aspoň přikládám 2 fotečky mnou chycené 15 na podložce a k tomu druhého Tondového krasavce.
Zítra zabalíme a vybalíme a tak nás nový den zastihne už na novém stanovišti.
Maxův Zdar
Vladimír P.

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků