RAINBOW - den po dni - den PRVNÍ

První den na jezeře Rainbow v podání Vladimíra Pazdery.

Ahoj Maxíci,
28.2.2009. Jižní Francie – jezero Lac De Curton zvané Rainbow.
Tak nám to začíná. Vysněná výprava je tady. Snaha bláznů pokořit tohle jezero. Mám s ním z loňska nevyřízené účty. Každý den Vám kamarádi pošlu info, abyste věděli, co tady prožíváme. Tak pojďme na to…….

sluníčko, 17 stupňů, ráno 1 stupeň, voda 8,5 stupně

Dneska byl divný den. Ráno pokračovaly zmatky ze dne předešlého. Přespali jsme na lehátcích u Pascala v baru a usnuli jsme jako špalci. Já jsem Vám ještě chvíli psal mail a Toník během té doby už pořezal půl lesa.
Ráno v 8 pěkně vyhajaní jsme skočili do auta a chtěli přepravit svoje věci na zamluvené stanoviště 21, kde se musí lodí. Byli jsme ale úplně v šoku, když jsme zjistili, že voda je cca o půl metru výš než obvykle a místo na dva bivaky je pod vodou. No nazdar, teď si sem sedne tak s bídou jeden a ještě bude muset chodit k prutům asi 20m a přes 15cm vodu. Tož hádejte, kdo tam zůstal. Toník něco zabrblal a odporoučel se na 1, kde měli chytat Tibor s Milanem. Je pravda, že jeden z nás musel pryč a tahle volba byla logická.(Toník rád spí ve svém klimatizovaném autě)
No nic, zachytám si týden sám. Akorát budu muset vyřešit problém, jak s focením, když něco "zatknu" Zmermomocním anglány, kteří jsou ode mne asi 100m. Dej bože, abych měl tu příležitost............
Jenže to není zdaleka všechno. Tonda vyložil celé auto na stanovišti 1 a asi za 10min, mi volá. "Laďo, jak jsi to domluvil? "Pascal mě vyhazuje z místa, že jedničku mají rezervovanou Italové......."
No nazdar, to nám ještě scházelo. Co teď, kluci jsou od nás 400km a ještě nemají kde chytat.
Napadlo mě, že zítra musím ještě zkontrolovat rezervaci na příští týden, aby nebyl průšvih. Krucinál, kdyby se s těmi francouzy šlo nějak normálně domluvit.
Posílal jsem mu do našeho příjezdu 6 mailu s žádostí o potvrzení rezervací a NIC.
Vysvětlit si to nedovedu, domlouvalo se to podrobně a ještě přes tlumočníka, aby nebyla mýlka a teď tohle nadělení.
No nic, musíme z toho nějak vybruslit. Volám už posté Thieriho Deféra, svého česko-francouzského kamaráda, aby dohodnul náhradní místo na chytání. ten mě bude za těch 100 telefonátů asi milovat. Tonda je tak vytočený, že trousí poznámky, že se na to může vykašlat a pojede domů.
Podařilo se. Pascal nám přiděluje místo 12. Znám ten flek, není špatný, ale není to moc velké místo. Kluci budou mít problém se tam vejít. No, alespoň něco.
Tonda konečně odjíždí pro kluky a jejich bagáž zpět k Pařiži, kde kluci zůstali trčet s porouchaným autem a já se pouštím do rachoty. Nafouknout loď, naložit věci, přeplout na místo, všechno vyložit atddddddd..............
Voda je tu naprosto nádherná. Trávím 4 hodiny na vodě a nemůžu se nabažit. Neuvěřitelné množství míst, kam to položit. Malebné ostrůvky, trčící pahýly stromu. naprosto dokonalá zákoutí.
Nádhera, nádhera, nádhera. Prostě všechny trable za tohle stojí. Málem jsem se z toho udělal.
Dávám bójky, rozkrmuji celkem 8 míst, polepuji trčící pahýly reflexními páskami, abych do nich v noci nenajel a promýšlím strategii.
V 18 hodin konečně dojíždí kluci a stěhují se na 12. Moc jim nezávidím, mají před sebou spoustu práce a já mám konečně pruty ve vodě. není to sice úplně optimální, ale mám ještě dost času na nápravu.
Píp,...........Píp.......Píp....Píp..PípPípPíííííííííííp
Málem se mi podlomily kolena. Z 250m vzdálenosti, od pěkného potopeného stromu jízda. Super!!!!!!!!!! Nadlehčený MAD MAX 18mm z 3,5m hloubky. Žádné sekání, přizvednout prut a mákám na vodu. Jenže ryba už tam není. Stihla zajet do šáší a tak už po marné snaze jenom trhám návazec a jedu zpátky. Nevadí, snad budu mít ještě příležitost.
Volám Pavlovi Převorovi do Brna a je mi skoro hloupě, když se dozvím, jak tam ve 4 makají ve sklepě jak šroubci a já se tady flákám jako starý kapromil.
Je tma jak v pytli a já už půjdu spát. Myslím na Milana, Tiboru a Tondu, jak asi zuřivě rozbalují a těším se, že zítra už bude ve vodě 16 Max Carp prutů. Doufám, pokud to trochu dnes nepřeženou se slivovicí.
Doufám, že je dnes to byly už poslední lapálie a teď již budou jen světlé zítřky.
Maxův zdar a špatnou...........

Vlaďa P.


Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků