RAINBOW - den po dni - den PÁTÝ

Pátý den na jezeře Rainbow

Ahoj kamarádi,

Rainbow 4.3.2009. Venku 8 stupňů, silný déšť s poryvy větru, totálně zataženo, teplota vody 9 stupňů

Dneska to byl den!!! To co jsem si přečetl v předpovědi ani trochu nevystihovalo to, co se sem přihnalo.
Od rána pršelo a foukal čerstvý vítr, ale pak se otevřelo nebe a začalo lít jak z konve. A k tomu se přidal silný vítr, který chvílemi byl jak vichřice. To jsem tady ještě nezažil. Všichni, co chytají na místech v lese byli krásně chránění a já tady na svém vystrčeném poloostrově jsem to schytal ze všech nejvíc. Chvílemi byly takové vlny, že mě narážely na stěny bivaku. Mám ho jen 30 cm od vody. Mezi tou hrůzou a běsněním jsem zaslechl divný vrzavý zvuk. Podíval jsem se ven a zjistil, že se mi utrhla loď od mola a začíná odplouvat někam do neznáma. Rychle jsem skočil do laminátky (ještě, že jsem si ji tady nechal) a pádloval jak Martin Doktor na olympiádě. Dohnal jsem ji asi po sto metrech a to jenom proto, že uvázla u malého ostrůvku. Přivázal jsem laminátku ke své chycené lodi a na plný plyn jsem se vracel k molu. Trvalo mi těch 100m asi 15 min. a dal jsem pěkně na zadek baterce. Ještě že to tady půjde dobít.
Loď jsem pevně přivázal a v tom přišel takový poryv větru, že vyrval kolíky na pravé straně bivaku a ten se celý naklonil na stranu a neodletěl jen díky zátěži věcí, které byly uvnitř. To jsem naposledy zažil na Cassienu s Jirkou Jelínkem v lednu 2006 a možná trochu jednou i na Golemu.
Prostě nářez a jsem rád, že se vítr teď večer trochu uklidnil. Uvidíme jaká bude noc.
Největší srandu jsem zažil, když jsem po poledni poslal klukům sms, aby si zapnuli vysílačku a Tonda s očividně rozespalým hlasem ze svého klimatizovaného vozu se mně nevinně zeptal: "A venku nějak fouká?" Když jsem mu povyprávěl svůj příběh, tak s ledovým klidem řekl. "No vidíš, přežil si to, my jsme večer trochu s klukama povídali a teď jsme si schrupli". No nazdar, skoro jsem rád, že tady chytám sám.
Je pravda, že po rybářské stránce jsme na tom všichni stejně. Tedy zero, nothing, obecně 0 a to v noci i přes den a u všech.
Nicméně je pravda, že se musela dneska voda pěkně promíchat a že by to mohlo ryby rozhýbat.
Těším se a doufám, že zítra to už nebude taková slota. Má ještě pršet až do soboty a jak jsem se koukal, tak i většinu příštího týdne.
Nová místa nalezena, pruty pečlivě zavezeny a já jdu číhat jako rybář, dnes jsem si připadal jak námořník.

Ahoj všichni

Vladimír P.

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků