RAINBOW - den po dni - den OSMÝ

Osmý den na jezeře Rainbow

Ahoj kolegáčkové,
Zamračeno, ráno déšť 8 stupňů, odpoledne polojasno 13 stupňů, voda 9 stupňů a čerstvý západní vítr
Tak dnes vypuklo zuřivé balení a stěhování.
Ráno, když jsem se probudil jako obvykle po 6. hodině a uslyšel déšť, který rytmicky bubnoval do střechy bivaku, měl jsem po náladě. Nejenom, že jsem tady strávil týden jak trosečník na opuštěném ostrově, ale ještě budu všechno balit a převážet za deště.
Tak jsem ještě chvíli hnípal ve spacáku, ale ven se mi vůbec nechtělo. Myslím, že jsem i na chvíli dřímnul, když se mi rozječel u hlavy příposlech. Že by se toto místo se mnou chtělo rozloučit pěkným kapříkem?
Píp..........Píp....Píp..Píp.PípPíp...........Tadadáááááááááááá
A sakra, po pěkné jízdě dopředu najednou padák. Malinko jsem přisekl a cítil na 250m odpor. Takže rutina, nasedl jsem na loď a už mazal za úlovkem. Jenže veškerá snaha marná, na místě jsem již vytáhnul jen 340g olovo od Foxe a za ním.............uřízlý návazec. "Tak to byl ten padák na konci", pomyslel jsem si a současně si ještě jednou rekapituloval, zda by přece jenom nebylo lepší mít odpadávací olova, protože když kapr pojede při dně s takto těžkým olovem u tlamy, mnohem jednodušeji uřízne návazec o všudypřítomné škeble.
Co vy na to, domácí kapacity???? Asi universální řešení neexistuje.
Okolo 10-té se počasí přece jen umoudřilo. Věci jsou sice durch mokré, ale to se usuší, nejsme z cukru a máme na to ještě týden.
Tonda volal, že se budou přemísťovat okolo 11hod a já už na nic nečekal, všechno naložil na loď a přejel 800m na naše nové stanoviště číslo 1 po vodě.
Dál už pro nás dřina a pro Vás nezajímavé okamžiky. Jen Tonda se vytáhnul. Nepočítal jsem, že ještě podvečer zaveze. Čekal jsem, že možná.......v něděli odpoledne - jako odchytaný mistr!!!!
Bezva, takže ve vodě tuto noc již bude opět 16 Maxáckých udic a navíc ještě na stanovišti 7 a 8 přijel Zedníček junior se svým parťákem.
Když slyšel, jak táta „řádí“ na nové hotovky z dílny našich Maxáckých mistrů, hned si pro pár kuliček taky přišel. Tož, tak se dělá reklama!?!
Jirka Jelínek a Jirka Křístek již určitě taky řádí na svém stanovišti 18, takže jsme opět v plné palbě. "Vždy připraven složit na rybářském poli, třeba i život za značku Max Carp"
Ahoj a k tomu pár mých rozšklebených fotek. Na jedničce si připadám jak v Hiltonu, proti tomu, co jsem zažíval tento týden na svém osamělém poloostrově.
Maxův Zdar!!!!!!

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků