RAINBOW - den po dni - den DESÁTÝ

Desátý den na jezeře Rainbow


Ahoj kamarádi rybáři,

dnes polojasno, 14stupňů vzduch, voda 9 stupňů a čerstvý severozápadní vítr, tzv. "Biskaják"

Pěkně nám to utíká. Už tady straším 10 dní a zbývá už jen pouhých 5 dní.
Uvědomil jsem si to když mě Tonda začal lehce přemlouvat, abychom jeli domu dřív. Představoval by si to tak ve středu. To mě upřímně vyděsilo a odvětil jsem mu, že dřív domů nepojedu, dokud nevylovím 30. No uvidíme, lehce to nevzdám ani s rybičkami ani s Toníkem. On už je pěkně odchytaný, ale já ještě číhám na svoji šanci.

V noci jsme zažili chvíle vzrušení asi okolo 03,30 hod, když 3x pípnul Tondův levý prut. Rychle do gumáků a mazal jsem mu to seknout a dojet pro rybu. Nicméně Toník si nechal u sebe příposlech, který ho vyburcoval a s téměř neuvěřitelnou rychlostí se přiřítil k prutům. Nicméně mě děsně rozesmál, protože přicupital ve spodním prádle a v gumových "vietnamkách". Nechápal jsem, jak chce s touto "výbavou"kapra zdolat. Nicméně za chvíli se jeho přítomnost vyplatila a celá akce proběhla v rybářském týmovém souznění.
Já jsem skočil do lodi s jeho levým prutem a začal odjíždět za rybou. V tom se ozval druhý signalizátor na Tondově prutě. Pravda, byl to jen malý padák, ale tady nikdy nevíte co je na konci vlasce pověšené a tak stejně musíte zakročit. Tonda lapnul svůj druhý prut a začal rybu zdolávat ze břehu. Já jsem po obvyklém manévrování mezi vlasci vyrazil za prvním záběrem. Bohužel už po cestě žádný odpor a taky jsem vytáhnul montáž neporušenou. Škoda!!!
Když jsem se vrátil na břeh, zjistil jsem, že Toník (stále v negližé) klečí nad rybou. "Co máš?" křiknul jsem a Tonda mě odpověděl:"Rybu, ale jakou, pojď se podívat"
Když jsem přišel blíž, zjistil jsem, že na podložce se zeleně blejská podlouhlá asi 45cm dlouhá ryba. "Lín", vyrazil jsem ze sebe užasle a opravdu. Před Toníkem byl tak 3kg lín, který ve světle čelovek zářil jak smaragdový klenot. "Prima, tak to tu tady ještě nebylo, garatuluji"
Přes den jsme komunikací s oběma Jirky na 18 a Romanem na 7,8,9 zjistili, že to byla jediná ryba za celou noc i den na jezeře. Zdá se, že naše boilies opravdu funguje skvěle. Mimo osvědčené mraženky Beastlines a Fabulous to zatím vypadá na vynikající statistiku ve prospěch Baracudy a Maxberry. Dokonce ani Poláci na super místě číslo 19 neměli záběr. Den proběhnul v relativně pohodovém slunečném ovzduší a bez dalšího záběru. Toník stačil během dne i nastudovat návod na svůj nový super foťák značky Nikon.
Dnes jsem nedbal pokynů "mistra" a převezl všechny udice. Je zde příliš mnoho krásných zákoutí, abych nechal položené pruty déle jak 1 den na jednom místě. Tonda nadále drží taktiku, že nechá zavezené udice minimálně 3 dny a přesvědčuje mě, abych nepřevážel.
Teď už se smráká, ochlazuje a já mám Maxcarpácké lahůdky nachystané v 1,5m, 2m, 3,5m a 5m hloubce. Uvidíme jak to dopadne, ale to se dozvíte až zítra.
Tak ahoj a držte nám pěsti.


Vladimír P.


Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků