Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Pavel Převor s kamarády - poznávací výprava na svazovku Látóképi-to v Maďarsku + VIDEO

Snahou každého rybáře je nejen lov kaprů, ale i poznávání nových revírů a destinací.
Ani u nás to není jiné. Vzhledem k tomu, že počet rybářů stále roste, je stále obtížnější nalézt dosud neprozkoumaná místa. V loňském roce jsme pro nás takové nové místo našli na východní straně Maďarska.
Ani poměrně velká vzdálenost nás neodradila a vyrazili jsme ve složení Pavel Převor + Petr Smíšek, Maruška + Zdeněk Dvořákovi a Pavel Nentvich + Honza Strnad. Vzhledem k tomu, že jsme na výpravu vyrazili ve třech dvojicích, bylo i prozkoumávání vody daleko rychlejší.
Jelikož má revír dvě ramena, tak i jeho tvar z ptačí perspektivy připomíná velké V (vidličku). Každou romantickou duši potěší i fakt, že každé rameno je obrostlé starými smutečními vrbami, akáty, olšemi a přírodními rákosinami.
Jasně je vidět, že si místní organizace svých rybářů daleko více váží. Jedno rameno je totiž vyčleněno pouze pro běžný rybolov, kde se dá chytat na feeder, plavanou či vláčet. Druhé rameno je zase vyčleněno pro kapraře, takže zde můžete nahazovat, ale i vyvážet, jelikož každý rybář má dostatek místa jak na břehu, tak i na vodě. Prostě super nápad. Na vše dohlíží samozřejmě profesionální rybářská stráž, která hlídá dodržování stanovených pravidel ve dne i v noci.
Větší kapry zde čipují, aby nedocházelo ke krádežím a převozům trofejních ryb. No nemají to geniální? Myslím, že ano.
Jelikož se jedná o svazovou vodu, tak i zde dochází k nasazování menších kaprů. Těsně po vysazení započala i naše výprava. Po zabrání míst jsme vyrazili mapovat vodu před sebou. Na volné vodě se střídají pásy bahna a tvrdého dna bez větších zlomů plné přirozené potravy - slávky, škebličky, mušle a raci. V příbřežních partiích jsou popadané stromy a větve do vody. Každý měl tedy prostor vybrat si lovné místo dle svých preferencí. Tedy značka ideál.
Od první chvíle nám všem přicházely záběry od již zmiňovaných dorostenců a to i přes fakt, že jsme chytali na 2 x 21, 24, 30 mm nebo 1 x 30 mm boillí. Záběry nebraly konce a tak jsme neustále dokola vyvážely naše nástrahy. Četnost záběrů nás však brzy omrzela a donutila k zamyšlení o změně krmení a lovných míst. Nejlepší variantou bylo omezit krmení na minimum. Ke každé montáži přihodit pouze tři kuličky a krmit cca 30 m od lovného místa většími průměry. Ale i tak bylo záběrů velké množství, proto jsme pruty začaly vyvážet po dvou nebo je nahazovali ze břehu.
Mezi nejúspěšnější nástrahy patřilo boilies Zombie, Red krill tuna, Red-rag, Bugaboo a já si nejvíce zachytal na boilies Tigernut cream a Monster crab-cray-pepper. Největší ryby výpravy jsem ulovil z odhozu a to v době, když už jsem byl unavený a tak ospalý, že se mi nechtělo v noci na vodu zavážet 300 m. Oba největší úlovky mi přišly na nástrahu Tigernut cream + POP UPs Red krill-tuna. Neobvyklá kombinace, ale kaprům očividně šmakovala.
Přes malé kapry se nám podařilo probojovat i k těm větším. Honzíkův kapr dokonce neměl čip, takže jsme byli svědky čipování kapra. Kapr byl zvážen, vyfocen, očipován a vrácen zpět. Prostě super přístup.
K tomu všemu to byl opět týden plný gurmánských specialit....
Vše krásné ale rychle utíká, a tak se i čas odjezdu neúprosně blížil. Výpravu však hodnotíme jako velmi úspěšnou, jelikož se jedná o krásnou vodu, která nás zaujala a určitě se sem budeme v dalších letech vracet.  Velké díky patří také našim maďarským kamarádům z Pontycentra za jejich pohostinnost.
Jelikož i v letošním roce máme vytipovanou (pro nás novou lokalitu), těšíme se na nové zážitky a na vše, co nás zde může čekat. A abychom si tuto výpravu pamatovali co nejdéle, tak Zdeny sestříhal opět velmi poutavé VIDEO. Odkaz naleznete ZDE...

Za Max carp team, Pavel Převor, Max GO!!!

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"