Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Produkty & e-shop

Odkazy

facebook maxcarp

Nejprodávanější

 

Anketa

Na jaký druh fresh boilies Max lovíte nejraději?

 
 
 
 
 
 
 
 


 
další ankety

Michal "Mitchell" Havránek - Věstonický pupkáč + fotoseriál výroby návazce Multi Rig

Hurá na Dyji6...
Pracovní dny se pomalu, ale jistě krátí a já už vím, že mě čeká víkend na Věstonické přehradě. Když přijíždím na D6, tak zrovna hraje naše reprezentace hokej na MS proti Itálii. V rychlosti vše chystám, aby to bylo už co nejdříve ve vodě. Po té dlouhé zimě mám už velký absťák a rád bych si potěžkal pěkného šupináče v náruči. Během týdne jsem telefonoval s Jirkou Vetrem a věděl jsem, že už je nějaký ten den bez záběru. Oba jsme se shodli na tom, že přes víkend má začít foukat vítr směrem k našemu břehu a to by mohlo s rybou hnout. Je to druhá sezóna, kterou zahajuji na D6 a ještě k tomu s Jirkou, tak jako loňský rok..
Pruty jsou nachystány, pod háčkem se houpou dva panáčci a vše jde co nejrychlejším způsobem do vody. Na jednom prutu je vytvrdnutý Messiah + pop up Devil Fish, vše obaleno v Dry Paste a na druhém je hotové boilies z řady UFO clever Švestka - Oliheň a signal pop up Max Winter. Háčky už nějaký rok neřeším, používám mé oblíbené“ Superka“ buď velikost 4 nebo 6.  Vše je ve vodě a už si užívám prima pohodičku, však to určitě všichni znáte. Otvíráme láhev vína a já si začínám užívat pár dní volna. Při degustaci vína probíráme šance hokejistů a taky kdo a kam vyrazí v této sezóně na ryby. Asi každý by teď čekal, že začnu psát o řvoucím hlásiči, ale to se nestane, mlčely a mlčely až do konce denní doby lovu.

Přeci jsem se dočkal....
Brzy ráno vstáváme, chystáme nové nástrahy a posíláme je znovu do vody na naše vytipovaná místa. Při chystání druhého prutu si říkám, že pod háčkem nechám včerejší boilies, které je už pěkně vymáčené a jen ho obalím čerstvou pastou. Ještě přidávám PVA punčošku naplněnou drceným boiliem s Minimax peletkami. Vše je ve vodě a tak si jdeme v klídku ještě schrupnout.  Zrovna když se dostávám do říše snů, tak mně příposlech jednou pípne. Svítí modrá dioda, což je můj pravý prut obalený pastou. Myslím si něco o cejnovi a převaluju se na druhý bok. V tu chvíli začíná příposlech ječet jak Viktorka u splavu. Na nic nečekám a vybíhám k prutu. Oči mám ještě zalepené, když zasekávám pravý prut. Tah ryby, která je nyní na druhé straně, mě hodně rychle probouzí. Vím jedno, a to je to, že musím rybu dostat přes první hranu. Už několikrát se mi stalo, hlavně v loňském roce, že jsem o rybu díky této hraně přišel, ať už ve vázce nebo to prostě uříznula. Tentokrát je štěstíčko na mé straně a rybu přetahuji přes hranu. Na to jak zprvu ryba táhla, se teď nechává přitahovat jak pytel s kamením.  Za chvilku budu mít rybu pod nohami a Jirka už je nachystaný s podběrákem. U břehu začíná ryba bojovat jak lev, ale pořád nevíme, s kým máme tu čest. Rybu se mi daří přizvednout a loká si vzduchu, je to krásný mohutný lysec. Kapřisko se znovu zanořuje a pokračuje v boji. Ještě chvilku vzdoruje, ale pak se nechává navést do podběráku. Jirka chce zvednout podběrák, ale vůbec to nejde. Ne, že by byl kapr tak těžký (bohužel :o( ), ale síťka se zachytila mezi kameny. Na nic nečekám, sundávám jen boty a skáču oblečený do vody, protože kaproví už kouká hlava z podběráku. U kapra jsem ve vteřině, vracím mu hlavu do podběráku, vyprošťuji síťku podběráku, rozkládám ho a kapřík putuje do bazénku( podložky). 

Lysec nad 20 kg 
Jirka zahlásíl 4 krásná slova: „Ten má přes dvacet!“. Tohle prostě slyší asi každý kaprař vždy moc rád. Kapra vážíme a potvrzují se Jirkova slova. Váha ukazuje krásných 21,5kg. Uděláme několik fotek a v rychlosti točíme krátké video. Na nic jsem nečekal, a i když  měla voda pouze kolem 15 stupňů, šel jsem s tímto krásným lyscem do vody. S kapříkem se loučíme a nastává ohromná radost z úlovku. To je tedy zahájení sezóny, hned takový pupkáč!  Po dvou letech opět kapr přes dvacet a ještě k tomu na jezerech. V hlavě už mám do dalších sezón jasno, když to půjde, zahájím sezónu s Jirkou.
Asi po dvou hodinách, co mi zabral ten krasavec, dostává záběr Jura a za několik minut má navedeného šupíka v podběráku. Odhadem má ryba kolem 10-12kg nechceme ji nijak trápit, tak uděláme dvě fotky a ryba putuje zpět do svého vodního království.
A po zbylé necelé dva dny, co mi scházely do konce mé dovolené, už hlásiče jen mlčely. Po příjezdu domů jsem rybu dal na jeden rybářský server a hned se mě pár lidí ptalo, na jaké soukromé vodě ryba skončila. Naštěstí mám video a tak jsem mohl všechny pochybovače umlčet.
Nakonec chci poděkovat skvělému parťákovi za krásné fotky a za pomoc při zdolávání kapra a všem do výroby. Tak MAX GOOO!!! A snad se podaří zase pěkná ryba, abych vám o ní mohl opět napsat.  

Video z pouštění úlovku naleznete ZDE

Ve fotogalerii níže naleznete názorný postup výroby návazce Multi Rig, na který byl uloven tento krásný špígl....      

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků