Michal Latocha - obtížná svazová pískovna v Maďarsku

Po delší době se nám ozval Michal Latocha. Výpravu zvolil na velice obtížnou rozlehlou svazovou pískovnu v Maďarsku. I přes velkou rozlohu revíru byl problém najít místo k lovu. Nakonec Michal přeci jen místo našel, i když né přímo ideální, ale dal si práci na vodě a nalezl zde 2 místa. A jedno z nich bylo velmi produktivní. Více už ve zprávě od Michala.......
Zdravím MAXCARP,
po delší době se ozývám se zprávou od vody. Po minulém roku, kde jsem moc úspěšný nebyl, a na podzim mě doprovázely pracovní povinnosti, jsem se rozhodl, že tento rok na začátku května naplánuji desetidenní  výpravu na svazovou štěrkovnu do Maďarska se starými zásobami, které měly sloužit na podzim minulého roku.
Po příjezdu k vodě jsem měl vytyčená 4 lovná místa, na kterých jsem chtěl chytat. Bohužel ne vždy vše vyjde a tak to bylo i v tomto případě. Nejen, že tato místa nebyla volná, ale po celé štěrkovně bylo obsazeno, což jsem ještě nikdy v minulosti na této vodě nezažil. Proto jsem se musel přemístit na nejhlubší část jezera, kde jarní lov není vždy ideální.
Postavil jsem bivák, nafoukal člun a jel se podívat, co se zde nachází. Jelikož jsem tuto část jezera neznal, byl jsem zvědavý, co mi echolot ukáže. Cca 70m od kraje byla hloubka 20m, pak se svah mírně zvedal na 11-15 m. Po hodinovém hledání jsem našel nejvyšší bod 8,6 m, kde jsem pokládal svou první montáž. Druhý prut jsem vozil cca 250m podél břehu. Jelikož je zde čistá voda, pokládal jsem montáž do hloubky 1,5 m tzv. na oko.
Nebudu se rozepisovat o každé rybě, ale ve stručnosti z místa na volné vodě, kde jsem našel nejvyšší hranu 8,6m jsem neudělal ani jeden záběr. Veškeré ryby jsem pochytal na prut vyvezený kolem břehu. Po pobytu na této vodě, se mi podařilo přelstít kolem 15 ryb, z toho největší kapři byli 14,8; 13,7; 11 a 10kg a dva nádherní amuři 107cm a 106cm s váhou 17,5kg a 17kg. Po všech informacích od porybných jsem byl jeden z neúspěšnějších lovců. Vše nejspíš nasvědčuje tomu, že jsem nechytal v místech, kde bylo plno rybářů, i když tato místa jsou jedny z nejlepších, ale vydal jsem se na část jezera, kde nikdo nebyl.
Doufám, že se mi podaří co nejrychleji dostat k vodě a napsat další zprávu z úspěšné výpravy.
S pozdravem Michal.  
Gratulujeme k super úlovkům z této obtížné lokality. Precizní práce na vodě je vždy základ úspěchu. Max GO!!!  

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"