Michal Janáček s parťákem Martinem - závod na údolní nádrži Orlík

Ahoj Pavle,
zasílám male ohlédnutí za závody Para nad Vltavou 2019, které se konaly na ÚN Orlík. Není co moc psát, jelikož jsme ulovili pouze jednoho jediného kapra 10,37 kg, jak jinak než na 3D boilies Red krill - tuna.
Po losu jsme byli docela spokojení, bohužel až po příjezdu na místo, nám bylo jasné, že to podle mapky moc nesedí. Co bylo ještě horší, bylo místo, kde jsme měli chytat (nebylo kde rozdělat bivak).
Proto jsme si našli jediné možné místo, na skále, a tak nějak na kamzíka. Závod začal a my vyjeli na vodu. Místo vypadalo celkem dobře, ale aktivita ryb byla první dny nulová. Ve středu kolem 12h má Martin náš jediný záběr od kapra. Po nevěřících prvních pohledech na točící se cívku se probouzíme a Martin vyráží na vodu. Po pár minutách podjíždí kapr můj prut a Martin se to snaží na vodě vymotat. Nakonec kapra podebírá a ve velkém větru odstřihává prut. Veze rybu na břeh, čekáme na rozhodčího. V tom se mě, ale Martin zeptá, kde má prut. Chvíli se rozhlížím, když v tom Martin říká, že ho asi utopil. Asi hodinu a půl jezdíme s kotvičkou, ale bohužel marně…. No nic, do konce závodu se nám již nedaří udělat záběr od kapra. Celkově jsme skončili na 10. místě z 38.
Orlík nás pěkně vyškolil a je krásné, že v kaprařině není nikdy nic jistého. A to je to proč nás to baví.
Děkujeme za podporu a MAX GOO

Gratulujeme k úlovku. Na závodech je to hodně o losu a i aktivita ryb musí být alespoň nějaká. My jsme závod sledovali také a z našeho pohledu tentokrát pořadatelé závod nezvládli. To co připsali jednomu "nejmenovanému" týmu za ulovené ryby, aby je posunuli v žebříčku umístění,  je už hodně přes čáru.... A na závodech tohoto formátu by k tomu nikdy nemělo dojít!! Max GO!!

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"