Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Michal Janáček a Martin Pohůnek - vítězství v sektoru - Orlík - Para nad Vltavou 2018

Další cenné závodní body díky vítězství v sektoru, které se podařilo dvojici Michal Janáček a Martin Pohůnek. Kluci byli na závodech na Orlíku a i když los nebyl úplně dobrý, tak díky znalostem vody vytěžili maximum. Volba nástrah byla jasná - novinky 2018 - Red krill tuna a Squid liver ASA.....
Ahoj Pavle
Máme za sebou závody, které se konaly na Orlické přehradě a rádi bychom vás trochu přenesli do toho, co jsme zde prožili.
První zádrhel a hned na začátek. Boilies se nám zadrhlo, někde na depu. Naštěstí jsme to rychle vyřešili a po příjezdu domu, již mohli začít balit. Chtěli jsme totiž přespat již na místě, neboť registrace začínala už v 6h. Po příjezdu padlo nějaké to pivko a jdeme si lehnout. Před 6h ráno jsme na registraci. Krátká snídaně a už losujeme. Nakonec Martin vytáhl číslo 6. Je to číslo pořadí, ve kterém budeme losovat. Každý tým muže 1. Los vrátit. Martin vylosoval číslo 21. Nakonec toto číslo zahazuje a bere si nové. Je to 14. Zpočátku jsme z toho oba rozčarováni, ale budeme bojovat!!! Po příjezdu na místo zjišťujeme, že se minule jen kousek od našeho místa vyhrálo, to nám alespoň trochu zvedá náladu. Následuje přesun na místo a postavení tábora. A další špatná zpráva, jsme tu hrozně zavření a navíc sedíme na jednom z nejširších míst rovných 260metrů.V úterý ve 12h je start závodu. Já závažím jeden prut na druhou stranu na skálu a Martin pod spadlý strom, kde do vody sahají i větve vrby. Další dva pruty dáváme asi 50m od břehu,kde jsme i více nakrmili. Je asi hodinu a pul po začátku závodu, když se brutální jízdou rozjel prut od vrby. Bohužel ryba to stihla uříznout o kameny. Kolem 18 mám první kontakt já a výsledkem jsou i první body kapřík 3,88kg, který si zobnul Red krill tuna. Následující den mám zase záběr, stejný prut a na konci je ryba 4,21kg . Po chvíli má prvního kapříka (5,52kg) i Martin, tentokrát na SQUID-LIVER ASA. A tento den ještě nekončí, další dvě ryby se nechaly zlákat na SQUID-LIVER ASA (4,41 a 5,6kg ).V té chvíli jsme se nacházeli na bedně. Ovšem za čtvrtek a pátek se nám nedaří udělat záběr od kapra. Vůbec nám nepomohlo kolísání vody, která nejdřív o půl metru na sloupci spadla a až když v pátek během dne stoupla o 70cm na sloupci to zase začalo brát. Jsme přesvědčeni, že by jsme se mohli umístit lépe. Teď ale zpátky k sobotě. Je ráno a stav vody nám konečně dovoluje zavézt pruty pod vrbu, umísťujeme zde 2 pruty. První záběr asi po 20min má Martin, o rybu ale přichází u lodi. Po další půl hodině, mám rybu na prutu já a jen zvednu pěst a říkám yes slušné body říkám, přivážím kapra, který se pyšní 92cm ale jen 11,81kg a zabral opět na Squid, ve 12h další záber a opět neproměněný. No co, podle našich propočtů to na moc asi stačit nebude. Je konec závodu a my se odebíráme na vyhlášení. Obsadili jsme 6. místo ze skvělých 38 týmů. Ale smůla co nás doprovázela byla pryč, když k našemu překvapení, bylo vyřčené jméno MAX CARP jako vítěz sektoru. Chtěli bychom tímto všem poděkovat, ale hlavně firmě Max carp za podporu. A snad na příštím ročníku naviděnou.

Michal Janáček a Martin Pohůnek


Gratulujeme k úlovkům a k vítězství v sektoru. Moc děkujeme za vzornou reprezantaci značky Max carp. Max GO!!!

 

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"