MAX carp opět řádí na závodech - fantastický výkon na revíru Štít

V minulém týdnu se podařilo 2 týmům Max carp fantasticky zabodovat na závodech na revíru Štít. Asi není v republice firma, který by na těchto závodech takto pravidelně bodovala.  Po třech letech po sobě je Max carp opět "na bedně". Tým ve složení Jirka Vetr a Radek Pospíšil opět obsadili fantastické místo a tým ve složení Ivan Juřička a Martin Šlezinger vyhráli sektor!!!!
Celé závody byly ve velmi přátelském (i když sportovně-bojovném) duchu. Klukům se podařilo nachytat krásné kapry, což svědčí o úspěšnosti produktů Max carp (nelze opomenout i fantastické výkony kluků, kteří i přes velkou únavu stále makali na 150%). Jirka s Radkem nám napsali k průběhu závodu článek, který velmi rádi uveřejňujeme.
Navíc přidáváme video s vyhlašováním:
http://www.youtube.com/watch?v=JeSBdu5e2n0&feature=player_embedded


Obhajoba Štít 2011
Letošní  přípravy  i odjezd se nesly  v duchu obhajoby loňského úspěchu.  Byla to pro nás i trochu zodpovědnost  , abychom  nezklamali  všechny co nám fandili a drželi palce. Věděli jsme , že se to ještě  nikdy nikomu nepodařilo  stát na těchto závodech 2x po sobě na bedně, a že to nebude  nic lehkého, a taky nebylo.

Přípravy na závod
Týden před závody jsme se na válečné poradě  s Ivanem vsadili, kdo prohraje  platí selátko . V sobotu  v poledne vše sbaleno.  Rozloučení s plačícími manželkami  a  hurá na cestu . Na Štít  jsme dorazili cca kolem 15 hodiny, kdy už tu někteří závodníci byli ve velmi dobré náladě , ostatní se pomalu sjížděli  , aby tu byli na začátek který byl v 16 hod. Stihli jsme  jen sníst připravenou grilovanou kýtu, zaregistrovat se  a vše začalo . Obětoval jsem se při losování pořadí  a vypil jsem  kelímek  s Jegrem , kde  bylo na spodku číslo 22, z toho jsme tedy moc radost neměli,  losovat pátí od konce . Nakonec naše obavy byly zbytečné,  vytáhli jsme si lovné místo sektor  max carp  č.9,  které bylo krajním a to na závodech není špatné . Po losování je volná zábava , až do rána do 6.hodiny, kdy se můžeme přesunout na vylosovaná místa.

Závod začal:
Naše základna je postavena  a  čekáme na vystřel,  který zahájí  boj mezi  dvaceti šesti titány.  A je to tady: šestidenní  maraton plný nervů začíná!! Naše taktika byla od začátku jasná,  Radek volí na jeden prut chytací pelety LIVER PUDING, nadlehčený s pop ups EXOTIKOU , na druhý osvědčeného FABIKA (pozn. Fabulous). Já volím BEASTLINESS na panáčka a na druhý  MAD MAX, ke každému prutu dáváme do PVA punčochy nové pelety LIVER DRUG. Vše je zavezeno a čekáme na první záběr.

První záběry
První záběr přichází Radkovi čtyři hodiny po zahájení  závodu, po silném  souboji zdoláváme krásného kapra 13.20kg, na začátek to není špatný. Po zavezení  se  jdeme seznámit ze sousedním týmem KT Lutín, zjišťujeme, že jsou to správní  šoumeni , dáme si po štamprdli na tykačku. Do večera máme ještě jeden záběr kapr cca 8.5kg.  Noc nás zklamala,  nebylo ani pip a tak jsme se dobře vyspali.
Druhý den ráno  si jdeme  vyčistit zuby k sousedům slivovicí  a hlavně zjistit co chytli v noci. Domluvili jsme  se s Radkem , že budeme převážet každé ráno v 10hodin, abychom si to neplašili. Během dne začal foukat vítr přímo na nás a moc nám ta změna pomohla. Teda pomohla,   hlavně Radkovi , ale bohužel pro nás i naším soupeřům. Když jsem z leva neměl žádný tým a byla to klidová zóna , každý by řekl , že se v tomto pásmu budou kapři zdržovat. Po dvou dnech bez záběru měním místo i boilí a nasazuji jednu 14mm plovku Max Winteru a zvedám ho 10cm ode dna.  Na tuto kombinaci dostávám ve 3 ráno první záběr , ale bohužel  se mi kapra  nepodaří zdolat,  vlas se mi zařezal do spojů tyčové bójky.  Po položení mám znovu záběr v 3.30h, po tuhém boji zdolávám krásného kapra 17.38kg. Do rána chytám ještě dva krasavce na druhý prut 13.98kg a cca 10kg na BEASTLINESS. Pak moje pruty další dva dny mlčí , ještě že mám parťáka, ten sice nechytal žádné obry, ale vynahrazoval to množstvím ulovených kaprů.

Souboje naplno
 Na závodech je hodně důležité,  kdo sedí vedle vás a jak krmí atd. Lutíňáci se nás statečně  drželi , ale jen do té doby, než jim další tým vedle nich odepsal krajní pruty stálým ježděním na vodu a masivním krmením. Jsem rád že jsme Lutíňáky poznali, jsou to super borci, i když do nás každý den lili rum. Ale zas na druhou stranu,  když jsme byli u kluků na rumu, tak jsme měli záběry a tak jsme tam chodili i z pověrčivosti.
Je tady půlka závodu,díváme se na výsledky,  které nám nosí ráno a večer a zjišťujeme,  že nám na první místo v sektoru chybí jen pár kilo ale vůbec nás nenapadlo, že by jsme mohli skončit celkově třetí ,“ale nic není nemožný“ řekl Radek. Povedlo se , následujících dvacet čtyři hodin  se nám povedlo nachytat sto kilo kaprů. V tu chvíli jsme začali přemýšlet o bedně.

Jdeme do finále
V pátek ráno se nám povedlo chytit tři krásný kapry  12.68,12,20,9.40kg. Tím jsme předběhli o pár  kilo tým Mikbaits, který na nás cca 45min do konce dal protest, že jsme zdolali kapra a hned jsme položili montáž, což se nesmí .  Ale nic takového se nestalo,  což jsme měli potvrzené rozhodčím, který stál shodou okolností u nás a protest byl zamítnut. Jak se říká, tonoucí se stébla chytá. Někdy mě udivuje, co jsou lidi schopni udělat kvůli výhře  a zapomínají na soutěžního ducha závodů.
Poslední kapři chyceni a vystřel  ohlašující konec  závodu je tady !!!!!  Sami ještě nevíme jak  jsme vlastně dopadli,  vzhledem k hektickému závěru. Za chvíli se dozvídáme od rozhodčího , že jsme  třetí. Radost veliká - hurá na bednu. Euforie veliká,  připadáme si jak na olympiádě , nepopsatelný  pocit , teď už nás čekají jen rozhovory a fotografování  a hurá domů.

Závěrečné hodnocení
A co napsat na závěr. Celkově  jsme chytli  27 kaprů o celkové váze cca 245kg a pro nás nejúspěšnější  nástrahou byly chytací pelety LIVER-PUDING nadlehčený plovoucím boilím EXOTIKA a MAX WINTER. A z mraženého boilí FABULOUS, BEASTLINESS a MAD MAX.
Chtěl  bych ještě poděkovat organizátorům a všem šikovným lidičkám okolo. Dalo to určitě spoustu práce , ale vždy se dá něco zlepšovat . A ještě jedno poděkování patří našim skvělým sousedům  a novým kamarádům z Luťína,  za skvělou atmosféru  na závodech.
Na shledanou na  pátém  ročníku  MAX GOOOOO!!!!!!!! 
P.S. Děkujemě  firmě Max Carp za projevenou důvěru a výborné nástrahy.  A já jedu sehnat toho čuníka.
P.S. Tým Max GO ve složení Ivan Juřička  a Martin Šlezinger měl nejvíce záběrů na boilies Zombie...

Gratulujeme a moc děkujeme za vzornou reprezentaci značky Max carp. Max GO borci !!!!!!

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"