Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Martin Čermák a Dolfa Olejník - Jednou nohou na bedně + video od Zdenála Dvořáka

Tým Ryby-Rybky-Rybičky ve složení Martin Čermák a Dolfa Olejník dosáhl na druhém ročníku mezinárodního kaprařského maratónu Green Hell v Maďarsku velmi slušného umístění. V silné konkurenci zkušených borců, mezi nimiž nechyběli ani specialisti na Háromfu, obsadil náš tým konečné čtvrté místo a vyhrál sektor C. Když k tomu připočítám i nejtěžšího amura soutěže o váze 13,48kg, tak myslím, že můžeme být spokojení.
První část – sektor C – 13
Nalosovali jsme si krajní místo, pojmenované místními VIP nebo taky Jurský Park. Milovníci vodní vegetace tu nachází maximální uspokojení. Čerstvé stulíky prorůstají do těch uhnívajících v takové míře, že to vytváří dojem absolutní beznaděje. Místo, hlavně po ránu kdy se cáry mlhy valí po hladině, připomíná hororovou scénu. Chybí jenom Zombie. Vlastně nechybí! Zombie koule od Maxe jsme měli sebou, byly důležitou součástí naší krmné strategie. V první řadě jsme ale museli vyřešit problém chybějícího mola, které strhla loňská povodeň. Udělali jsme to po svém. Jeden stojan se dvěma pruty jsme prostě dali 25 metrů od břehu do vody. Toto rozhodnutí se projevilo jako klíčové a díky tomu jsme vyhráli sektor. Nejrychlejší ryba soutěže nám utekla o 20 minut.
Druhá část – sektor E – 4
První noc ve druhém kole jsme dali dva amury a šli jsme průběžně na třetí příčku. Skvělý začátek, ale pak přišel útlum. Se změnou počasí jsme byli donuceni změnit místa a začali jsme chytat na krátkou vzdálenost v polovině sektoru a u břehu. Po nádherném a dlouhém souboji ve větru a dešti se podařilo Dolfovi zdolat pěkného lysce a to pro nás byla vzpruha do dalšího závodění. Pár hodin před koncem závodu se mi podařilo udělat ještě jednoho velkého amura, a ten upevnil naši pozici na konečném čtvrtém místě.
Háromfa je těžká voda a jak říkají zkušení rybáři – buď ji miluješ, nebo ji nenávidíš. Náš tým si dokázal poradit i v těžkých situacích a každá ulovená ryba byla dílem společným. Nasazení a společné úsilí vedlo k výsledu, za který se nemusíme stydět a který můžeme příště i překonat.
Velké poděkování patří Pavlovi Převorovi za pomoc s krmením, a Ivanovi Juřičkovi za cenné taktické rady.
Martin Čermák
Video "slideshow" od Zdenála Dvořáka můžete shlédnout ZDE

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků