Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

Jirka Valeš - Dokonalá podzimní vycházka s boiliem Zombie a Fruit drug + video

Lov na svazových vodách plných vázek má své kouzlo a každý větší úlovek je velmi cenný. Své o tom ví i Jirka Valeš, který na takového vodě přímo exceloval. Ve velmi studené vodě zvolil boilies Zombie a Fruit drug, přidal notnou dávku svého umu a zachytal na 1*. To vše zachytil ještě na VIDEO. Odkaz naleznete ZDE.


Rád bych se s vámi podělil o velkou radost, která mě potkala jednoho krásného podzimního dne. Často jsem čítával v rybářských časopisech o dokonalých výpravách a pomalu jsem přestával věřit, že se mi něco podobného přihodí. Onen kouzelný den bylo vše jinak a rád bych se s vámi o můj zážitek podělil. Nutno v úvodu dodat, že tento svazový revír velice dobře znám a také vím, že zde plavou nádherné ryby a o spoustu z nich jsem přišel v četných překážkách v podobě potopených stromů, které zde jsou.


Měl jsem před sebou 8h lovu a mým cílem bylo udělat alespoň záběr. Šel jsem proto na jistotu do nejzávadovějších míst, kde se ryby hojně zdržují. Věděl jsem, že když dostanu záběr, musím být velice rychlý a co možná nejblíže u prutů, abych rybě nedovolil si to namířit rovnou do překážek. Místo jsem si předem nepředkrmoval, věděl jsem, že se zde ryby hojně vyskytují a není třeba to s krmením přehánět. Na každý prut jsem zvolil jinou nástrahu z dílny MAXCARP a to mé velice oblíbené, celoročně chytlavé boilie, ZOMBIE a FRUIT DRUG v kombinaci s popkami.Nabil jsem pruty a poslal nástrahy rovnou k překážkám. Zleva ZOMBÍK a zprava FRUIT DRUG. Ke každému prutu jsem přihodil asi 20 kuliček a čekal, co se bude dít. Bylo krásné slunné počasí a pofukoval vítr, který v průběhu dne nabíral na síle.


Netrvalo dlouho, zrovna jsem si hrál s kamerou a v tom přišla razantní jízda na ZOMBÍKA. Naštěstí se za mnou přišel podívat kamarád a ten pohotově přiskočil a rybu pro mi přidržel. Kapříkovi jsem nedal ani metr. Mé 3.25lb pruty perfektně pracovaly. Pro takovýto styl lovu bych si jemnější pruty nedokázal představit. Po silovějším zdolávání kapřík končí v síti.

Lepší začátek jsem si nemohl ani přát. Po rychlém zdokumentování šupináče posíláme zpět do vody. Přebíjím kuličku a přidávám plovku od MAXCARPU, stejně jako v předchozím případě. Popky od MAXCARPU jsou jedním slovem výborné. Kluci je vyrábějí z vlastních směsí a vyladili je tak, že mají skvělou vzlínavost, přiměřenou tvrdost a hlavně velmi dobrou chuť, která tancuje na jazyku. Prut posílám zpět na místo a přihazuji dalších 20 kuliček. Sotva dopnu vlasec, tak přichází další jízda. Záběr tentokrát přichází zprava na FRUIT DRUG. Další šupík zanedlouho končí v síti.

Je hodně podobný tomu předchozímu, ale není to ten samý. Rychlá procedura na břehu a ryba putuje zpátky. Prut posílám opět na úspěšné místo a přihazuju kobrou kuličky okolo.

Sedím v křesle a pozoruju hladinu, která je neklidná a kolem překážek to vře.  V tom najednou rána a cívka se zase točí. Tentokrát to přišlo zase zleva na ZOMBÍKA. Další kapřík končí v síti. Tři ryby v krátkém časovém úseku a k tomu všemu takoví krasavci.


Pokračuju ve stejném stylu. Rozhlížím se kolem sebe a užívám si tu pohodu. S kamarádem pokuřujeme vodní dýmku a probíráme spousty věcí, které si nestihneme říct přes týden. Je tu opravdu krásně, říkáme si.


V tom přichází další svižná jízda a na druhém konci příjemná změna v podobě menšího lysce, kterého ani nefotím a vypínám rovnou ve vodě. Prut putuje zpět a s kamarádem pokračujeme v tlachání.


Na rybách to vždy rychle utíká a já se snažím nasávat tu bezchybnou atmosféru a nasbírat zážitky, které mi pomáhají překonat dlouhé zimní večery. Závěr této krátké výpravy je naprosto famózní a v krátkém časovém sledu končí na břehu dvě nádherné ryby.

Nejprve šupináč, který mi dal hodně zabrat a chvílema jsem myslel, že ho neotočím. Ovšem v tento dokonalý den při mně stál Svatý Petr a povedlo se. Ne nadarmo se říká, že to nejlepší přichází na konec. V mém případě to tak bylo a podařilo se mi zlákat na ZOMBÍKA čarokrásného starého lysce, který se mi svým osobitým zjevem vryl do paměti.


Jsem rád, že se na mě konečně usmálo štěstí v takové míře a během krátké chvíle jsem zdolal z opravdu těžkých, překážkami lemovaných míst, nádherné ryby bez ztráty kytičky.
Gratulujeme k parádním úlovkům a díky za zaslání článku s videem. Do sezony 2018 přejeme min.stejně úspěchů jako při poslední výpravě. Max GO!!!

Fotogalerie

 


Zpět na seznam "co se kde chytilo a pustilo"