Přihlášení uživatele

Přihlášení

Nová registrace | Moje heslo?

B.S.Baits CUP 09 - Ostrov nad Oslavou - Michal Havránek a Tomáš Jeřábek - MAX carp zabodoval

Michal a Tomáš se vydali na závody na revír Ostrov nad Oslavou pod označením B.S. baits CUP 09. Přípravy nepodcenili a vzali si s sebou více druhů boilies. A na závodech se jim velmi dařilo, ulovili největší rybu závodů a ještě se jim podařilo vyhrát sektor. O mnoho kaprů přišli díky tomu, že v době kdy zdolávali rybu na vodě, tak zpravidla přišel záběr na další prut. Než se jim podařilo dostat ke břehu, tak už byla ryba ve vázkách. Kdyby chytali ve třech, tak by celková hmotnost ulovených ryb značně zvětšila. Většina záběrů přicházela od druhé strany, takže byl závod velmi fyzicky náročný. Ale kluci to zvládli na jedničku, makali co jim síly stačily a projevilo se to na velmi krásném umístění. Během závodů ryba stresuje a proto kluci vymýšleli rúzné fígly - ořezávání nástrah, zatraktivňování pomocí tekutých potrav, změny délky návazců.... Ostatně to k závodům patří. Zde se velmi hodí heslo Vládi pazdery - "líný rybář = holé neštěstí...".

Bedna na dosah
Po ukončení loňského maratonu na Tovačově v lovu kaprů jsem se zařekl, že si dám se závoděním pauzu. V zimě brouzdám po internetu a projíždím všemožné a nemožné stránky o kaprařině, abych nevypadnul z tajů kaprařiny a jednoho dne mě kolega „D.O.C“ upozornil na podzimní závody na známé soukromé vodě v Ostrově nad Oslavou. První reakce byly negativní a absolutně jsem neuvažoval se v tomto roce závodů účastnit. O závodech jsem se vmeziřečí zmínil před mým kamarádem teď už skvělým parťákem Tomášem „Jerzyy“ Jeřábkem. Z jeho úst vyšla slova: tak o tom jen nekecejme a pojeďme. Z dosavadních naších zkušeností víme, že absolvovat závody ve dvou je možné, ale velmi vysilující, tímto volíme variantu na 3 závodníky. Nad ničím nepřemýšlíme oslovujeme Radka Pospíšila je to náš kamarád, Jerzyyho parťák a hlavně super člověk . Přihláška je podaná, startovné zaplacené. Radek nám týden před závody volá, že z rodinných důvodů nemůže doplnit náš tým o 3 člena. Nikoho nehledáme,… musíme to zvládnout ve dvou, vlastně ve třech, bereme team runnera jezevčici Maggie. Ta se stala velkým hlídačem a ochráncem našeho zázemí i ryb.
Den před závody vyzvedáváme na MAX rolu čerstvě narolované boilies a dálší maxovinky pro kapry a odpoledne vyrážíme směr Vysočina. Do Ostrova nad Oslavou dorážíme v dobré bojové náladě a hned vyrážíme společně s našim Max týmem zmapovat vytýčení sektorů na vodě. Po zhlédnutí vody máme jasno, která místa losovat, a která nechat pro ostatní týmy J.

Losování
Probouzíme se do mrazivého rána, louka je pokryta rosou a rybník je zahalen do mlhavého oparu. Pro náš tým nastává čas losování, v saku zůstávají poslední 3 losy, jeden dobrý dva špatné. Naštěstí mám šťastnou ruku tahám míček číslo 15, tímto losem dostáváme důvěru v dobré místo. Tohle místo nabízí největší prostor k chytání. Po zmapování dna zjišťujeme, že není tolik z čeho vybírat. Nejvíce chytatelných míst je při druhé straně a je jisté, že dlouhá vyvážka nás nemine.
Po startovním výstřelu vyrážíme do boje, vyvážíme všech šest udic a začínáme stavět naše týdenní útočiště. V táboře vstyčujeme maxáckou vlajku, aby kapříci věděli kde na ně čekají jejich vytoužené dobroty. (čti maxovi koule). Netrvá to dlouho a je tu první záběr, bohužel ryba se zbavuje háčku bez protihrotu… no nic musíme bojovat dál. Po uplynulé noci se dostáváme na průběžné druhé místo za pořádající tým BS Baits. V průběhu závodu se přetahujeme o druhé až čtvrté místo a připadáme si jak na houpačce. Každý den přicházíme o několik ryb ve vázkách a utíkají nám cenné body.

Úspěšné nástrahy
Do závodů jsme zvolili osvědčenné příchutě, které na Ostrově fungují a to: Amazonia, Fabulous a Beastliness, ten prokázal svojí největší sílu. Nachytali jsme na něj největší množství ryb, a to proto že je vyroben z přírodních látek bez esence a pro místní ryby byl přímo návykoví. Utvrdil nás v tom i poslední ráno, když jsme se na lodi přetahovali cca 20 min o každý centimetr s krásným šupináčem se slovy: “neboj hned tě pustíme“. Po nekončícím boji jsme dostali kapra do podběráku a s obrovskou radostí jsme se vraceli na břeh k rozhodčím, kteří na nás už čekali s váhou. Bylo nám jasné, že se doposud jedná o největší a nejtěžší rybu závodu. Šupi měříl nádherných 96cm a ručička váhy se vyšplhala po odvážení podložky na 16,80kg. Po nutném zdokumentování se kapřík vrátil ihned vodě, tak jak jsme mu slíbili. Nic to nezměnilo na tom, že jsme skončili celkově na čtvrtém místě s 15cti bodovanými rybami o celkové váze 95,4kg. Na třetí tým nám chybělo 2,1kg. Čtvrté místo nás mrzelo, jelikož jsme ztratili velké množství ryb a vše mohlo dopadnout lépe, ale rybařina je taková. I tak jsme byli spokojení s prvním místem v sektoru a samozřejmě nejtěžší rybou závodu.
Velké poděkování patří Ivanovi Juřičkovi a Pavlu Převorovi za projevenou důvěru a podporu při závodech. Nesmíme také opomenout poděkovat Standovi Navrátilovi za skvěle narolované boilies.

Díky MAXI (čti: stačí jen pár kuliček):o)
Za team MAX Carp
Mitchell a Jerzyy

Kluci gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci značky MAX carp.

Fotogalerie

 


Zpět na seznam článků